fot. gk: Plac Św. Piotra w Watykanie

W Watykanie co najmniej 80 tys. Polaków weźmie udział w beatyfikacji Jana Pawła II, a na Pomorzu tysiące wiernych przyjdą na msze dziękczynne. Uroczysta msza święta przed miejskim ratuszem w sobotę wieczorem będzie jednym z największych wydarzeń w regionie związanych z beatyfikacją.

fot. gk: Plac Św. Piotra w Watykanie

Tak przebiegać będą uroczystości w  Watykanie:
sobota, godz. 20.00 – czuwanie modlitewne w Circo Massimo, starożytnej rzymskiej arenie, na której walczyli i ginęli pierwsi chrześcijanie.

niedziela, godz. 10.00 – msza święta beatyfikacyjna Jana Pawła II. Liturgii będzie przewodniczył papież Benedykt XVI. Transmisja w programie pierwszym TVP.

Oddanie czci doczesnym szczątkom błogosławionego – trumna zostanie wystawiona aż do momentu, dopóki nie zakończy się napływ wiernych.

poniedziałek, godz. 10.30 – msza dziękczynna za beatyfikację. Będzie jej przewodniczył watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone.

W Gdańsku:
W bazylice Mariackiej od godz. 9 do 13 będzie można, za pośrednictwem telebimu, obejrzeć uroczystości beatyfikacyjne transmitowane z Rzymu. O godz. 13 uroczystą mszę świętą w bazylice odprawi ks. arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

Telebim, na którym będzie można obejrzeć uroczystości pod przewodnictwem Benedykta XVI, ustawiony zostanie również na schodach kościoła Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie. O godz. 15 odbędzie się tam koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 20 odprawiona zostanie dziękczynna msza święta za beatyfikacją Jana Pawła II.

Parafia Bożego Ciała w Gdańsku Morenie beatyfikację Papieża Polaka uczci m.in. poświęceniem okolicznościowego kamienia. Zostanie on umieszczony na placu, który od 30 kwietnia (w tym dniu zostanie uroczyście poświęcony) będzie się nazywał skwerem Jana Pawła II.

 

W Gdyni:
W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni w dniu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze o godz. 16 rozpocznie się koncert chóru parafialnego, połączony z dziękczynną mszą świętą, różańcem i nabożeństwem majowym.

 

W Słupsku:
sobota – plac Zwycięstwa: godz. 18.45 widowisko słowno-muzyczne; godz. 19.00 w ratuszu uroczysta sesja rady miejskiej; godz. 20.00 msza dziękczynna odprawiana przez wszystkich słupskich księży. Organizatorzy mszy proszą wszystkich, którzy wezmą udział we mszy świętej, o zabranie ze sobą czerwonych lub białych zniczy, z których przy ołtarzu ułożone zostanie serce.

W Bytowie
sobota, 7 maja – kościół św. Katarzyny: msza dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II, po niej wierni złożą kwiaty pod pomnikiem papieża.

W Lęborku
niedziela – kościół NMP Królowej Polski: godz. 20.00 msza dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II, po niej wierni złożą kwiaty pod obeliskiem papieża przy rondzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.