fot. arch.

W sezonie letnim mieszkańcy Gdyni i Kartuz, a także turyści, będą mogli korzystać z nowego sezonowego połączenia kolejowego Gdynia-Kartuzy, Kartuzy-Gdynia. Ta dogodna inicjatywa w łatwy i prosty sposób zapewni dobrą, weekendową komunikację między Trójmiastem a Kaszubami.

 

fot. arch.

Dzięki inicjatywie i współpracy Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Gminy Kartuzy oraz Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni od 26 czerwca do 29 sierpnia w soboty i niedziele czynne będą dwa połączenia kolejowe na trasie Gdynia-Kartuzy-Gdynia.

Godziny wyjazdu z Gdyni to 8:50 oraz 16:14 natomiast z Kartuz pociągi odjeżdżać będą o godz. 10:30 i 18:27.

Pociągi na tej trasie zatrzymywały się będą na siedmiu stacjach m.in. Somonino, Żukowo Wschodnie, Rębiechowo i Gdańsk Osowa. Normalny bilet z Kartuz do Gdyni Głównej kosztował będzie 7,70 zł. Honorowane będą ulgi ustawowe.

2 KOMENTARZE

  1. Jestem przekonana ze będzie bardzo dużo ludzi zainteresowane tą kolejką z Gdyni do Kartuz .Przecież Kartuzy to też piękne Miasteczko ze swoją historią ,tylko trochę zapomniane nie wiem dlaczego ,Może niema tam prężnie działających kół Turystycznych Pozdrawiam Agnieszka teraz z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.