fot. indymedia.org: Antyatomowy baner we Wrzeszczu

We wtorek, w rocznicę katastrofy w Czarnobylu,  odbędzie się w Gdańsku kolejna demonstracja przeciw planom budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Pomorscy ekolodzy nie chcą atomówki w Żarnowcu, ani nigdzie indziej.

fot. indymedia.org: Antyatomowy baner we Wrzeszczu

26 kwietnia wypada 25. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Tego dnia w całym kraju zaplanowano demonstracje, m.in. w Trójmieście. Pikieta Pomorskiej Inicjatywy AntyNuklearnej wystartuje z placu przed kinem Krewetka w Gdańsku o godz. 17. Członkowie tej organizacji twierdzą, że energetyka atomowa, poza swoimi ogromnymi kosztami, to ryzyko niemożliwych do przewidzenia awarii o tragicznych skutkach.  To także nierozwiązany dotychczas problem składowania odpadów radioaktywnych. Jak twierdzą ekolodzy,  lepsze efekty niż nawet  budowa konwencjonalnych elektrowni, daje modernizacja sieci przesyłowej oraz  inwestycje w odnawialne źródła energii. Organizacje antynuklearne domagają się publicznej debaty i zdecydowanie krytykują plany  budowy elektrowni atomowych w Polsce.

 

3 KOMENTARZE

  1. Wypadało by zapytać ekologów, kto ich sponsoruje, i czy jak zgaśnie im światło w ich ekologicznych domach, to nadal będą przeciw budowie elektrowni.

  2. Tu Lubiatowo I strefa EJ, Kaszuby są piękne za sprawą jej mieszkańców, rdzennych. Kaszuby północne są traktowane po macoszemu przez wszystkich jej włodarzy, wolą podpisać cyrograf z diabłem byle zarobić kasę na EJ, tylko nie informują rzetelnie o kosztach i utopii pracy dla tych biednych rolników a Bigismall zapytaj PGE S.A. skąd wezmą pieniądze, ile i na jakich warunkach, bo z tego co mi wiadomo na samą konieczną modernizację linii przesyłowych i stacji transformacyjnych potrzebują na dzień dobry bez mała 300 mln złotych. I nie myśl, że nie zapłacisz za to. Za darmo w tym kraju dostaje się w m…. ! do tego zapłacisz za baaardzo kosztowne składowiska a dzieciom twoim zostawisz haracz do płacenia lobbystom PGE. W końcu dlaczego miała bym uwierzyć pierwszemu handlarzowi energii? Jako konsument mam prawo wyboru i decydowania od kogo i za ile kupię energię i nie ty będziesz o tym decydować!

  3. Kochani Rodacy, Polacy prawi i miłujący Ojczyznę, nie pozwólcie odebrać wybrzeża lobbystom PGE S.A. Przyjrzyjcie się z kim pertraktuje ten agresywny na rynku polskim inwestor i monopolista na rynku? Zapytajcie go wprost, co ma wspólnego z Goldman Sachs, Stanley Morgan i Credit Suisse, z AREVA Francja? i innymi. Czy wiecie, że składowiska odpadów jądrowych maja być w okolicach CIECHONINKA???!!!! Czy wiecie, że Goldman Sachs za sprawa rządu i Marcinkiewicza ma już siedzibę w Warszawie? Czy wiecie, że Marcinkiewicz dostał tylko malutka premię za dobrą robotę dla nich – 20 mln?? Nie wiadomo, czy w euro, czy w dolarach. Czy wiecie, że amerykanie nie radzą sobie z sarkofagami i brakuje im ciągle na dokończenie ich budowy p.n. HANFORD, w Richland stan Nevada aż ponad 100 mld USD, czy wiecie, że AREVA składuje odpady naziemnie, bo Francuzi nie zgadzają się na ich zakopanie w ich ziemi a do 2025 roku zgodnie z ich prawem muszą je usunąć? Zapytajcie PGE, czy przypadkiem nie obiecali ich przyjąć/odpadów ma się rozumieć do Ciechocinka? Wybudowanie EJ to jedno, koszty stałe na 300 i więcej lat to drugie, czym chcą obdarzyć nasze dzieci. Litości, litości dla tego kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.