fot. materiały zespołu

Trójmiejscy uczniowie finalistami międzynarodowego programu „Odyseja umysłów”. 14 młodych ludzi z różnych szkół w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wykazało się niezwykłą wiedzą, pomysłowością i talentem. Przed nimi możliwość wyjazdu na światowy finał w USA i zaprezentowania swoich pomysłów na arenie  międzynarodowej.

fot. materiały zespołu

Pomorze może poszczycić się finalistami krajowego etapu międzynarodowego programu „Odyseja Umysłów”, w którym drużyny składające się z uczniów różnych szkół wykazują się wiedzą, pomysłowością i kreatywnością. Ich działania przekładają się m.in. na przestawienia, oryginalne piosenki, rzeźby i książki.

– Nasze 2 drużyny zajęły I miejsce w teatralnym problemie V – „Szczwana Przemiana” i I miejsce w problemie technicznym „To raczej proste inaczej” i tym samym zdobyliśmy prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata na Uniwersytecie Maryland w Waszyngtonie. – opowiada Bartek Galiński, uczestnik projektu – Samodzielnie wykonaliśmy scenografię, kostiumy, scenariusz i rekwizyty.

Skład drużyn to osoby, które mogą pochwalić się znacznymi osiągnięciami (2 medalistów Mistrzostw Świata, laureaci nagrody RanatraFusca za wybitną kreatywność) jak i również debiutanci. Chodzą do różnych trójmiejskich szkół (III LO Gdańsk, VI LO Gdynia, V LO Gdańsk, Sopockie Liceum Autonomiczne, ZSB Gdynia), a reprezentują członkostwo III LO w Gdańsku.

fot. materiały zespołu

Pomimo, iż ich wielomiesięczne wysiłki zostały bardzo wysoko docenione w Polsce,  pojawiło się przed nimi nowe wyzwanie. Koszt wyjazdu dla obu drużyn ( 14 zawodników + 3 trenerów) to kwota rzędu 100 tys. zł. Nie będzie on możliwy bez wsparcia finansowego innych firm, organizacji, osób prywatnych itp.

– Każdy z nas jest inny, każdy ma własne pomysły i wizje, co razem daje niesamowitą mieszankę różnych idei. Udowodniliśmy już, że pracując razem możemy stworzyć coś niezwykłego i efektywnego, a kreatywność to dla nas nic nowego. – tłumaczą członkowie drużyny – W ramach podziękowań jesteśmy w stanie zaproponować warsztaty kreatywnego myślenia, umieszczenie reklam na naszej stronie internetowej, a także na Facebooku. Na portalu społecznościowym utworzyliśmy grupę wsparcia, do której od razu dołączyło ponad tysiąc osób. Co więcej, możemy zaoferować propagowanie firm poprzez stworzenie specjalnych koszulek, w których będziemy występować podczas naszej podróży do Stanów Zjednoczonych czy też rozpowszechnianie materiałów promocyjnych.

 

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży. Inspiruje uczestników do myślenia i wymyślania, angażując ich w proces rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które można rozwiązać na wiele sposobów. Odyseja Umysłu wyposaża młodych ludzi w umiejętności takie jak: myślenie kreatywne i krytyczne, praca w zespole, łączenie i praktyczne zastosowanie wiedzy z różnych dziedzin.

Więcej informacji można uzyskać u trenerów drużyny:

Aleksandra Najda, e-mail: aleksandra.najda@gmail.com tel. 697536851

Mateusz Kułak tel.796466602 e-mail: kulak.mateusz@gmail.com

Rada Rodziców przy III LO w Gdańsku
13 1020 1811 0000 0702 0014 9278

PKO Bank Polski II/O Gdańsk z dopiskiem „Odyseja Umysłu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.