fot. arch.

Dwóch mieszkańców gminy Kosakowo usłyszało po cztery zarzuty włamań i kradzieży. Policjanci z Kosakowa nakryli sprawców w momencie, kiedy obaj wrócili po skradzione przedmioty ukryte w lesie.

Dwóm mieszkańcom gminy Kosakowo postawiono zarzuty włamań i kradzieży na terenie gminy. Jak ustalono 21– i 23-latek dokonali wspólnie czterech przestępstw: dwóch włamań i dwóch kradzieży. Mężczyźni wpadli po kradzieży z budynku będącego w budowie, kiedy wrócili po skradzione przedmioty ukryte w lesie. Policjanci odzyskali m.in. elektronarzędzia wartości łącznej około 800 złotych. Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

 

fot. arch.

Mężczyźni podejrzani są o kilka innych zdarzeń z terenu gminy. Kilka dni wcześniej dokonali trzech podobnych przestępstw:  włamali się do garażu skąd ukradli narzędzia warte ponad 200 zł, następnie z tego samego miejsca ukradli tonę prętów stalowych wartych 2,5 tys. złotych oraz włamali się do budynku w budowie, gdzie ich łupem padły dwie spawarki oraz przedłużacz elektryczny. W tym przypadku straty wyniosły niemal tysiąc złotych. Policjanci odzyskali mienie warte ponad 3 tys. złotych.

Za kradzież grozi kara do 5 lat, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.