fot. E. Pryczkowski: Zespół "To i owo"

Wielki sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Żukowie skupieni w zespole „To i owo”. Grupa pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Cupiał zakwalifikowała się do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie.

fot. E. Pryczkowski: Zespół "To i owo"

Co roku o zaszczyt występu na tym festiwalu zabiegają dziesiątki tysięcy uczniów z całej Polski i kilku krajów europejskich. Również kilka razy startowali w nim uczniowie z naszej gminy. Dotychczas nigdy się to nie udało. W tym roku podjęto bardzo gruntowne przygotowania już od wielu tygodni. W ich efekcie wyłoniono grupę najlepszych wokalistów z gimnazjum. Są to: Weronika Pryczkowska, Marta Okrój, Anna Wysocka, Beata Mielewczyk, Aleksandra Okrój oraz Patryk Kreft, Przemysław Kreft i Błażej Plichta. Większość z nich do niedawna tworzyła trzon zespołu „Spiéwné kwiôtczi” z Banina. Pozostali wokaliści są także z Banina i Rębiechowa oraz Kokoszek. Jest to ewidentny przykład sukcesu, który mógł zaistnieć po wielu latach konsekwentnej pracy.

Na festiwal przygotowano nagrania w profesjonalnym studiu trzech wokalistek: Weroniki, Marty i Ani oraz występ zespołowy. Nagrania finansowo wsparł burmistrz gminy Żukowo, Jerzy Żurawicz. Dokonano także nagrań filmowych. Kompletny materiał został wysłany do Konina, gdzie najwyższe uznanie zyskały występy zespołowy oraz solowy Weroniki. W tej solowej kategorii zakwalifikowało się 40 osób z 400 zgłoszonych.

– Marzyłam od wielu lat o takim sukcesie. Wreszcie trud przyniósł efekty. Jest to naprawdę wielkie osiągnięcie naszej młodzieży. Jestem z tych dzieciaków bardzo dumna. Praca z nimi daje mi ogromną satysfakcję, mimo że kosztuje tak dużo wysiłku – wyznaje nauczycielka  muzyki w gimnazjum, Elżbieta Cupiał, która jest muzykiem, świetnym pedagogiem, także wokalistką. Trzeba dodać, że nie jest to jej pierwsze takie osiągnięcie. Jest także nauczycielką w Gdyni. Z tamtejszymi uczniami była już kilka razy w Koninie. Także w tym roku jej podopieczni, zespół dziecięcy „Wiercipiętki” oraz ośmioletnia wokalistka tego zespołu, Natalka, awansowały na festiwal do Konina.

Występy finałowe połączone z warsztatami trwać będą od 1 do 6 czerwca br. Przez pierwsze dni będą zmagania konkursowe, zaś ostatniego dnia będzie koncert finałowy transmitowany w telewizji.

(jd)

3 KOMENTARZE

  1. To ekstra zespół, bardzo zgrany i świetnie bawimy się na ich występach. Szkoda, że tak mało występują w szkole. Dyrektor powinien kazać im spiewać na kazym apelu, nie byłoby tak nudno

  2. ;> Pani Cupial ma z moja klasa ostatni rok ;d Dzielnie wytrwala przy nas 6 dlugich lat. Klasa 3 D – z gimnazjum nr. 19 pozdrawia pania ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.