fot. sorlandet.no

Najstarszy żaglowiec świata wpłynął do portu w Gdyni. Norweski Sørlandet spędzi u nas Święta Wielkanocne. W poniedziałek będzie można wejść na jego pokład.

Nastraszy i najpiękniejszy żaglowiec norweski Sørlandet ma już 83 lata, ale ciągle budzi zachwyt i podziw  miłośników żeglarstwa. Mimo swojego wieku nadal jest on czynnym statkiem szkoleniowym, na którego pokładzie aktualnie szkolą się uczestnicy kanadyjskiego programu „Class Afloat”.

fot. sorlandet.no

Po wpłynięciu do gdyńskiego portu w  piątek statek zacumował przy Nabrzeżu Prezydenta. W poniedziałek 25 kwietnia w godz. 9.00 – 11.00 będzie on za darmo udostępniony dla zwiedzających.

[youtube_sc url=http://youtu.be/-stB-ENP-vI]

Sørlandet to najstarsza nadal pływająca trójmasztowa fregata zbudowana w 1927 r. w norweskiej stoczni w Kristiansand. Nazwa statku oznacza „południową ziemię“ i nawiązuje do południowego regionu Norwegii. Żaglowiec, którego długość wynosi około 65 metrów, powstał jako jednostka szkoleniowa dla przyszłych oficerów marynarki handlowej. Na jej pokładzie może przebywać 70 osób oraz 15 osób zawodowej załogi.

2 KOMENTARZE

  1. Na pewno zmobilizuję Rodzinę i zwiedzimy ten wspaniały żaglowiec jesteśmy ciekawi jak wygląda taki starusze i w środku ni wiedziałam że jest to trójmasztowiec miałam przyjemność poznać Rosyjski pięciomasztowiec SEDOY w Gdyni jak był zlot żaglowców z całego świata Pozdrowienia Agnieszka teraz z Wejherowa

  2. Piękny statek, który przypomina nam o minionych czasach, gdy morze przyciągało najśmielszych bohaterów, kusząc ich przygodami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.