fot. gk

Kilkaset osób wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej na górze Rowokół w Smołdzinie w powiecie słupskim. Procesja odbyła się  po kilkuletniej przerwie, zorganizowana tradycyjnie przez domy pomocy społecznej.

Tradycyjna pasyjna procesja w Smołdzinie wyruszyła kilkanaście minut po południu, po mszy świętej w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. W role uczestników misterium wcielili się mieszkańcy kilku Domów Pomocy Społecznej z powiatu słupskiego.

 

fot. gk

Rolę Jezusa Chrystusa odegrał, 34-letni Marcin Kruk z DPS w Lubuczewie. Role rzymskich legionistów, Piłata, Arcykapłana, służącego, Jana Apostoła, łotrów, Matki Boskiej, św. Weroniki i niewiast – odtworzyli mieszkańcy DPS w Gardnie Wielkiej., Machowinie, Machowinku i Przytocku.  Role ludu jerozolimskiego zagrało kilkuset mieszkańców Smołdzina i powiatu słupskiego. – Odczucie było podniosłe. Okres świąt Wielkiejnocy sprawia, że każdy z nas wierzących przeżywa to głęboko. Na pewno należy też popatrzeć na to misterium jako duże wydarzenie dla Smołdzina i dla powiatu. Jest to także walor, który można i należy wykorzystać oraz  szerzej spopularyzować, zważywszy na piękną scenerię góry Rowokół i Słowińskiego Parku Narodowego – powiedział portalowi kurierslupski.pl Marek Biernacki, radny wojewódzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.