Wykład Jerzego Dyktyńskiego z Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej na temat systemu Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. / fot. GK

Jak zaplanować biznes, pozyskać dofinansowanie oraz potem utrzymać się na rynku? Odpowiedzi na te pytania udzielali specjaliści podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości IDG, który w Lęborku zorganizował Powiatowy Urząd Pracy.

Chociaż tłumów nie było, w progi baszty Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Korczaka, zawitało sporo osób, które postanowiły otworzyć firmę i „pracować na swoim”. – Ubiegałem się o dotację z Urzędu Pracy, ale niestety z powodu ograniczonych środków nie przyznano mi żadnych pieniędzy. Teraz szukam innych sposób na pozyskanie funduszy – mówił o celu wizyty Tomasz, mieszkaniec Nowej Wsi Lęborskiej.

Organizatorzy zadbali o wartościowe prelekcje, podczas których starano się rozwiewać obawy i wątpliwości przyszłych przedsiębiorców. Tych, którzy założenie firmy mają już za sobą, zainteresować mogły informacje o pozyskiwaniu środków na rozwój z Unii Europejskiej. Mówiono także o praktycznych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykład Jerzego Dyktyńskiego z Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej na temat systemu Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. / fot. GK

Do dyspozycji uczestników byli m.in. przedstawiciele Powiatowego Centrum Informacji, Urzędu Skarbowego, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, lokalnych samorządów oraz organizatora czyli Powiatowego Urzędu Pracy. Swoim doświadczeniem dzieliły się także osoby, które wykorzystały dotacje na otwarcie własnej działalności i na osobnych stoiskach prezentowały stworzone przez siebie biznesy. Chętni mogli skorzystać z usług doradcy zawodowego, zbadać swoje predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej bądź uzyskać informacje od pośrednika pracy jak uruchomić własną firmę za granicą.

To już kolejna edycja Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości, organizowanego z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Podobne imprezy promujące przedsiębiorczość odbyły się tego dnia we wszystkich powiatach województwa.

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.