fot. Policja: Zniszczony kontener PKP przy ul. Klonowej w Gdyni

Gdyńscy policjanci wytropili i zatrzymali grafficiarzy, którzy od miesięcy  niszczyli budynki w Orłowie, na Witaminie i Wzgórzu Św. Maksymiliana. Okazało się, że to uczniowie w wieku 16 i 17 lat. Starszemu grozi 5 lat więzienia.

fot. Policja: Zniszczony kontener PKP przy ul. Klonowej w Gdyni

Od listopada ubiegłego roku nastoletni graficiarze zniszczyli elewacje kilkudziesięciu budynków w Gdyni. Policjanci z zespołu do spraw rozpoznawania tego środowiska wandali od kilku miesięcy zbierali dowody – robili zdjęcia zniszczonych budynków i rozmawiali z poszkodowanymi.  Wreszcie dotarli do dwóch nastolatków z Gdyni, którzy zniszczyli malując pseudo graffiti na domach, sklepach, stacjach transformatorowych, wiaduktach, garażach i kontenerach. Między innymi na tych ulicach zniszczeń dokonali dwaj nastolatkowie:  na Berbyresowej, Rolniczej, Konwaliowej, Rydzowej, Widnej, Chabrowej, Borowikowej,  Akacjowej, Korczaka, Zwycięstwa, Wielkopolskiej, Świętojańskiej, Paryzantów, Redłowskiej, Klonowej, Cylkowskiego, Wachowiaka, Kaczewskiej. Straty spowodowane bazgrołami wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych – ujawniają policjanci. Starszemu, 17-letniemu grafficiarzowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Młodszy, 16-latek odpowie za swe czyny przed sądem rodzinnym.

fot. Policja: Grafficiarze zniszczyli kilkadziesiąt budynków

1 KOMENTARZ

  1. Bym się nie zdziwił,jakby tymi graficiarzami okazali się synalkowie np: biznesmenów tatus ma pieniądze to koszty sądowe i usuniecia grafitti pokryje.tylko kosztem swoich pracowników obetnie im wypłate i zapłaci za oczyszczenie z grafitti.Dzieci biznesmenów i innych ludzi wyżej postawionych są często rozpuszczone .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.