fot. archiwum

Rekonstrukcję słynnej bitwy morskiej już w najbliższą sobotę organizuje Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Wszyscy ci, którzy chcieliby przenieść się do czasów rycerzy i ataku na słynną twierdzę zwaną Bramą do Rzeczpospolitej od strony wody, zapraszani są 16 kwietnia na nadbrzeże przy przeprawie promowej przez Wisłę.

fot. archiwum

Sobotnia rekonstrukcja bitwy morskiej o słynną Twierdzę Wisłoujście dopracowana jest w szczegółach. 100 żołnierzy z muszkietami w mundurach z epoki napoleońskiej, 90 kg prochu, uzbrojony w działa galeon, czterdziestolufowa artyleria twierdzy, to tylko niektóre z licznych atrakcji czekających na gości. Podczas imprezy dla zwiedzających otwarte będą kramy i warsztaty rzemieślnicze. Atrakcją będzie także możliwość obejrzenia z bliska repliki średniowiecznej machiny oblężniczej – balisty. Nie zabraknie również średniowiecznej muzyki.

Rekonstrukcja  bitwy organizowana jest z okazji  oficjalnego zakończenia projektu „Prace Ratownicze Twierdzy w Wisłoujściu – Unikatowa Fortyfikacja w Skali Europejskiej”.

Program:

11.00 – rozpoczęcie imprezy salwą z hakownic

11.15 – Turniej Miecza Długiego, pojedynki piesze

13.00-14.10 – Bitwa morska na Martwej Wiśle na wysokości Twierdzy Wisłoujście z udziałem grup rekonstrukcyjnych epoki napoleońskiej oraz galeonu „Czarna Perła”

14.15 – turniej łuczniczy

14.30 – melee na drewno – walki drużynowe z przymrużeniem oka

15.45 – pokaz strzelania z balisty

ok. 16.00 – rozdanie nagród i zakończenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.