fot. McDonald's

W McDonald’s w Pucku w najbliższy weekend młodzi goście będą mówić po kaszubsku. W restauracji odbędzie się konkurs językowy dla dzieci i młodzieży. Wszystko wskazuje na to, że po raporcie PiS o stanie państwa, język kaszubski stanie się jeszcze bardziej popularny…

fot. McDonald's

W restauracji McDonald’s w Pucku w dniach 16-17 kwietnia odbędzie się konkurs języka kaszubskiego dla dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników będzie zaprezentować krótki tekst po kaszubsku oraz odpowiedzieć na proste pytania dotyczące języka kaszubskiego. W sobotę odbędzie się konkurs dla młodzieży ze szkół średnich i gimnazjów, a w niedzielę dla dzieci ze szkół podstawowych. Organizatorzy zapewniają, że przebieg konkursu będzie nadzorować profesjonalne jury. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Trzeba jednak przynieść legitymacje szkolne (szczegóły w restauracji, tel.: 513 120 343)

Pò kaszëbskù w McDonald’s!

W dniach 16 i 17 łżëkwiata w restauracje McDonald’s w Pùckù bãdze kònkùrs kaszëbsczégò jãzëka dlô dzecy ë młodzeznë. Ùczãstnicë bãdą mielë zaprezentowac krótczi dokôz pò kaszëbskù ë òdpòwiedzec na prosté pitaniô tikającé sã kaszëbsczi gôdczi. W sobòta w gòdzënach 9.oo-12.oo rôczimë młodzeznã ze strzédnëch szkòłów ë gimnazjów i w niedzela w gòdzënach 10.oo-13.oo rôczimë dzecë ze spòdlecznëch szkòłów. Kònkùrs dozérac bãdze profesjonalné juri. Dobëtnicë kònkùrsu dostóną wiele wôrtné nôdgrodë. Proszimë wzyc z sobą szkòlné legitimacje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.