fot. Ziemia Lęborska

LCK Fregata i Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska szuka chętnych do zespołu. To okazja aby połączyć muzyczne pasje z promocją swojego miasta.

fot. Ziemia Lęborska

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” ogłasza nabór muzyków do Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. – Zapraszamy zarówno osoby grające na instrumentach, jak i te, które chciałyby się nauczyć grać – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata” – Orkiestra, która działa już od pięciu lat, koncertowała w wielu miejscach w Polsce i za granicami naszego kraju. Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki na pierwsze spotkanie organizacyjne.

Pomysł utworzenia orkiestry w Lęborku powstał latem 2005r. Pierwsze spotkania i próby odbyły się  na początku 2006 roku. W tworzeniu orkiestry pomogło starostwo powiatowe, Burmistrz Lęborka, Prezes Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoła Muzyczna. Pomoc obejmowała umundurowanie orkiestry, stroje mażoretek i instrumentów po byłej orkiestrze „Młodość”. Patronat nad orkiestrą objęło Lęborskie Stowarzyszenie Św. Jakuba Apostoła. Na początku 2008 roku orkiestra rozpoczęła współpracę z Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Orkiestra uświetnia swą obecnością wszystkie państwowe świeta, oraz uroczystości miejskie i kościelne.

fot. Ziemia Lęborska

Nabór odbędzie się 14 kwietnia 2011 roku w sali numer 219 w budynku przy ulicy Krzywoustego 1. Początek o godzinie 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.