Pingpongiści Tarnaeben Pogoni Lębork byli o krok od zwycięstwa nad aktualnymi mistrzami kraju w pierwszym meczu półfinału play-off. Decydującą okazała się porażka Patryka Chojnowskiego z Robertem Florasem w ostatnim pojedynku wtorkowego meczu. Pomimo tego zawodnicy Pogoni pozostawili po sobie dobre wrażenie i za dzielną postawę zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Lęborczanie spotkanie zaczęli od mocnego uderzenie. Li Bochao pomimo porażki w pierwszym secie trzy kolejne rozstrzygnął na swoją korzyść i pokonał Roberta Florasa, brązowego medalistę tegorocznych mistrzostw Polski seniorów. Było to już drugie zwycięstwo Chińczyka w tym sezonie nad dziewiętnastolatkiem z Grodziska Mazowieckiego.

W drugim meczu przy stole stanęli liderzy zespołów: Patryk Chojnowski i Wang Zeng Yi. Lider rankingu indywidualnego od samego początku meczu pokazywał wyśmienitą dyspozycję i już wówczas było widać, że ciężko będzie ugrać z nim choćby seta. Zwyciężając Chojnowskiego do zera doprowadził w meczu do remisu 1:1. Kolejne spotkanie przyniosło zdecydowanie więcej emocji. Marek Prądziński podejmował rekonwalescenta Daniela Góraka i ku uciesze liczbie zgromadzonych fanów dał sobie „urwać” jedynie seta. Zwycięstwo przypieczętował widowiskową grą w czwartej partii, którą wygrał 13:11.

Następna gra, to pojedynek dwóch Chińczyków. Zdecydowanym jego faworytem był Wang Zeng Yi i ostatecznie wygrał 3:0, jednak w dwóch setach musiał się sporo nagimnastykować, żeby ograć dobrze dysponowanego tego dnia Li Bochao. Wandżi doprowadził tym samym po raz drugi do remisu i ostatni mecz miał zadecydował o końcowym rezultacie. Po stronie gości zagrał Floras, z kolei gospodarzy reprezentował Chojnowski. Pierwsze dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnął zawodnik Bogorii, który wykazywał dużo większy spokój w swoich poczynaniach. Chojnowskiemu udało się wygrać partię numer trzy i wydawało się, że da radę doprowadzić do tie-breaka. Niestety spokój Florasa ponownie wziął górę i ostatecznie to pingpongiści z Grodziska Mazowieckiego odnieśli zwycięstwo 3:2 w pierwszym półfinale play-off. Drugie spotkanie w podwarszawskiej miejscowości rozegrane zostanie już jutro.

Ternaeben Pogoń Lębork – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Li Bochao – Robert Floras 3:1 (8:11, 11:8, 12:10, 11:8)
Patryk Chojnowski – Wang Zeng Yi 0:3 (6:11, 8:11, 9:11)
Marek Prądzinski – Daniel Górak 3:1 (11:7, 5:11, 11:7, 13:11)
Li Bochao – Wang Zeng Yi 0:3 (13:15, 13:15, 6:11)
Patryk Chojnowski – Robert Floras 1:3 (9:11, 8:11, 11:8, 8:11)