poniedziałek, 29 listopada, 2021
Strona główna Tagi Związki partnerskie

Tag: Związki partnerskie

Niełatwe pytania, niełatwe odpowiedzi

Aleksandra Gomoracka w komentarzu zamieszczonym na stronie „Gazety Kaszubskiej” zapytuje: „Chciałabym, aby w końcu ktoś udzielił mi odpowiedzi, dlaczego związki partnerskie nie są zalegalizowane w normalnym, cywilizowanym państwie, jakim jest Polska?”. Trafne pytanie. Bo albo nie jesteśmy jeszcze normalnym, cywilizowanym państwem, albo nie dojrzeliśmy i jako społeczeństwo i jako jego klasa polityczna do dokonania odpowiednich regulacji prawnych w tym zakresie. A może jesteśmy państwem cywilizowanym trochę inaczej niż kraje, które kwestię związków partnerskich zdołały uregulować? Sam próbuję trudności występujące w tej materii zrozumieć i w tym duchu, pani Olu, o ile mogę się tak do Pani zwrócić, pozwolę sobie skreślić słów kilka.

Tęczowa flaga powiewa coraz wyżej

Top temat ostatniego tygodnia, czyli legalizacja związków partnerskich. Budzą one wiele kontrowersji zarówno w sejmie, jak i wśród społeczeństwa, nie tylko polskiego.
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Gdyńska Dolina Krzemowa kończy 20 lat

Syntezator mowy, kultowe lampy sceniczne, ściany informacyjne z papieru elektronicznego, drony ratujące ludzkie życie czy płetwy, z których korzystają jednostki specjalne na całym świecie!...