Zbigniew Talewski

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Zbigniew Talewski':
Odpowiedź na uwagi prezesa O/ZKP w Szczecinie
Odpowiedź na uwagi prezesa O/ZKP w Szczecinie
Szanowny dr Ryszardzie Stoltman, Szczeciński Stolemie! Z uwagą i pokorą przeczytaliśmy odpowiedź na nasz list, którego główną intencją nie było wskazanie na wielkość głazu, lecz na napis tam zamieszczony a szczególnie na jego czas przeszły wskazujący, że na tej ziemi mieszkali Kaszubi. Tłumaczenie Pana Prezesa jakoby odnosi się to do tych Kaszubów, co onegdaj mieszkali na tej ziemi od wieków jest niespójne, gdyż czy przyjezdni, ale też Kaszubi tu jednak mieszkają. Ale jeżeli nawet argumentacja Pana Prezesa ma być tą właściwą, to wówczas napis nie dostrzegając współcześnie mieszkających tu Kaszubów w swej idei ich lekceważy. Taka postawa nie jest do przyjęcia i stąd wyraziliśmy swoje stanowisko.
Perłowy jubileusz tucholskiego festiwalu
Perłowy jubileusz tucholskiego festiwalu
Rekordową ilość sygnalistów zgromadził jubileuszu najstarszego konkursu muzyki myśliwskiej jaki odbył się w dniach 12 i 13 lipca br w Tucholi.
Czy uda się wreszcie godnie upamiętnić Gryfitów?
Czy uda się wreszcie godnie upamiętnić Gryfitów?
W marcu br. Fundacja Naji Gòchë przesłała pismo do Pana Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest Listem Otwartym – apelującym do Ministerstwa KiDN o podjęcie stosownych działań o godne zachowanie i propagowanie (o charakterze stałym) pamięci o suwerennym – słowiańskim państwie/księstwie Pomorskim i jego władcach – Gryfitach.
Czy uda się wreszcie godnie upamiętnić Gryfitów?
Czy uda się wreszcie godnie upamiętnić Gryfitów?
W marcu br. nasza Fundacja przesłała pismo do Pana Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest Listem Otwartym – apelującym do Ministerstwa KiDN o podjęcie stosownych działań o godne zachowanie i propagowanie (o charakterze stałym) pamięci o suwerennym – słowiańskim państwie/księstwie Pomorskim i jego władcach – Gryfitach.
Słowa Do Drzew
Słowa Do Drzew
Pozdrawiam was drzewa, żywiciele leśnych zwierząt i biednych ludzi. Pozdrawiam was drzewa piękne i smutku najpełniejsze. Wyrosłe na zapomnianych mogiłach z kości i prochów synów, ojców i braci wygnanych na wojnę. Nie rosłyście, gdy zmarłych druhów chowali jeńcy do szerokich dołów w piaszczystej ziemi.
Posiedzenie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Słupsku
Posiedzenie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Słupsku
Było to jedno z ostatnich w tej kadencji (2010-13) posiedzeń Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Rada przyjęła szereg uchwał m.in. zmiany treści statutu a przede wszystkim dotyczących organizacji Walnego Zjazdu sprawozdawczo wyborczego który odbędzie się 30 listopada w Gdańsku w auli Uniwersytetu Gdańskiego.
Uczczono pamięć uczestników „wojny palikowej”
Uczczono pamięć uczestników „wojny palikowej”
Jak co roku fundacja Naji Gòchë uczciła pamięć uczestników "wojny palikowej", którzy w 1920 roku wywalczyli przesunięcie granicy polsko-niemieckiej na Gochach. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia fundacji - Bazuny 2011.
Najnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze