sobota, 4 grudnia, 2021
Strona główna Tagi Żaglowiec

Tag: Żaglowiec

Fryderyk Chopin jak nowy po wizycie w Gdyni

Fryderyk Chopin - jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców - wybrał się na remont do gdyńskiej stoczni Nauta i po tej wizycie jest jak nowy.

Drugie życie „Generała Zaruskiego” [ZDJĘCIA]

Właśnie dostał drugie życie. Pierwszy na świecie dotarł na Spitsbergen. Jacht „Generał Zaruski” po kapitalnym remoncie i częściowej odbudowie otrzymał właśnie nową banderę.

Do kogo należy Dar Młodzieży?

Dar Młodzieży ma dwóch właścicieli? Spór o to, do kogo należy żaglowiec toczy się pomiędzy Ministerstwem Infrastruktury i Akademią Morską w Gdyni. Jednak sąd odroczył sprawę aż do kwietnia.

Zlot żaglowców w Gdyni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (5 września) finał zlotu żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta w Gdyni. Wielka parada statków będzie ostatnią atrakcją imprezy. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zlotu.

Bunt na Bounty w Gdańsku

We wtorek do Gdańska wpłynął legendarny HMS Bounty – unikatowa replika XVIII wiecznego żaglowca. Statek, który należy do Amerykanina, zacumował do nabrzeża przy ulicy Wartkiej na gdańskiej starówce.

Chopin bez pieniędzy

PZU nie zapłaci odszkodowania armatorowi żaglowca „Fryderyk Chopin”. Oznacza to, że remont zniszczonych podczas sztormu masztów i żagli zakończy się nieprędko. To zarazem koniec przerwanego rejsu na Karaiby.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Boże Narodzenie na Kaszubach

Kim są Gwiżdże, czym dekoruje się na Kaszubach choinki i co się tam stawia na świąteczny stół. W  kaszubskim muzeum we Wdzydzach można poznać...