środa, 4 sierpnia, 2021
Strona główna Tagi Wykopaliska

Tag: wykopaliska

Wykopaliska w Czarnówku koło Lęborka. Skarby na cmentarzysku

Pomorscy archeolodzy kończą po czterdziestu latach wykopalisk badania w Czarnówku koło Lęborka. Na starożytnym cmentarzysku znaleźli w tym czasie prawdziwe skarby – kilka tysięcy przedmiotów.

Archeolodzy Uniwersytetu Gdańskiego na Bornholmie

Śladów obecności Słowian na wyspie Bornholm a także kontaktów handlowych Słowian i wikingów poszukiwać będzie ekipa archeologów z Uniwersytetu Gdańskiego. W poprzednim sezonie badań naszym naukowcom udało się odnaleźć m.in. słowiańską ceramikę czy srebrne monety.

Rycerskie ślady na rynku

Średniowieczną ostrogę znaleźli archeolodzy podczas prac badawczych na bytowskim rynku. Znalezisko może pochodzić nawet z XIII w. Naukowcy natrafili także na fragment tajemniczej drewnianej drogi i ceramikę.

Ubikacja sprzed 500 lat…

Średniowieczną latrynę, palenisko z XV wieku i liczne fragmenty ceramiki odkryli archeolodzy podczas badań w centrum Lęborka. Zdaniem naukowców przedmioty mają bardzo dużą wartość, bo są to pierwsze takie „skarby” odnalezione w mieście.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Przyspieszają prace przy budowie trasy kaszubskiej

41-km odcinkiem trasy S6 z Trójmiasta w kierunku Lęborka pojedziemy w połowie 2022 roku, a może nawet nieco wcześniej.  Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają...