niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Wydobycie gazu

Tag: wydobycie gazu

Parlament Europejski zaszkodzi wydobyciu gazu łupkowego w Polsce?

Parlament Europejski opowiedział się za zaostrzeniem przepisów dotyczących wydobycia gazu łupkowego. To wielka klęska dla Polski, która z wydobyciem tego gazu łączy duże nadzieje.

Chcą szukać gazu łupkowego na terenie Słupska

Mieszkańcy Słupska są zaniepokojeni wizją poszukiwania gazu w skałach łupkowy tuż obok ich domów. Badania w odległości nawet 200 metrów od budynków mieszkalnych planuje Geofizyka Toruń.

Obama i gaz łupkowy

Polska będzie pierwszym krajem w Europie, w którym Amerykanie przetestują nową technologię wydobycia gazu łupkowego. Wizyta prezydenta USA ma otworzyć drzwi dla amerykańskich gigantów wydobywczych do inwestycji w Polsce. Na Pomorzu trwają odwierty.

Mamy gaz – mamy kłopoty [WIDEO]

Polska ma jedne z największych na świecie i największe w Europie zasoby gazu łupkowego - wynika z opublikowanego ostatnio raportu na temat wydobycia gazu łupkowego na świecie. Dokument przygotował Departament Energii USA. Są też złe wiadomości…
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...