niedziela, 17 października, 2021
Strona główna Tagi Wybory 2015

Tag: wybory 2015

I już po wyborach

Zmiana nastąpiła. Ale będzie to dobra zmiana jak będzie dobra. A tu mam wiele wątpliwości i obaw. W Polsce żyje jeszcze około 38 mln ludzi. Z 30 mln uprawnionych do głosowania zagłosowało 50,9%, a więc nieco ponad 15 mln. Ciągle mało. Z tego 37,58% oddało głos na zwycięski PiS czyli 5,71 mln. Oznacza to, że 1/6 uprawnionych do głosowania i 1/7 obywateli poparło wygranych. Dlatego drażni mnie to ciągłe odmienianie przez wszystkie przypadki, że Polacy wskazali zwycięzcę. Każdy kto odniósł sukces musi pamiętać, że ma poparcie jakiejś części narodu. Jeśli o tym zapomina to jest skazany, wcześniej czy później, na porażkę.

Pierwsze refleksje po wyborach parlamentarnych

Tym razem Państwowa Komisja Wyborcza sprawnie podliczyła i ogłosiła wyniki wyborów parlamentarnych. Tym razem napawa nadzieją frekwencja wyborcza bliska 51 %. Tym razem zaskoczył wielu z nas wynik wyborczy, albowiem nikomu od 1989 roku nie udało się uzyskać większości bezwzględnej w Sejmie (jeszcze wyższej w Senacie). Zatem PiS bierze pełną odpowiedzialność za losy kraju i swoje wielkie obietnice. Osobiście martwię się też o kadry do rządzenia po stronie zwycięskiej partii.

Znamy oficjalne wyniki wyborów

Kazimierz Kleina ponownie został wybrany senatorem w okręgu nr 62. W Gdyni mandat senatora zdobył Sławomir Rybicki. Porażkę w swoim okręgu poniósł senator Roman Zaborowski. Kto znajdzie się w Sejmie?

Nieoficjalnie: Kazimierz Kleina senatorem w okręgu nr 62

Według cząstkowych danych PKW po zliczeniu głosów z ponad 80 proc. komisji obwodowych senatorem w okręgu wyborczym nr 62, obejmującym powiaty lęborski, słupski, wejherowski oraz miasto Słupsk, został senator PO w ostatniej kadencji, Kazimierz Kleina.

Maraton wyborczy za nami

Maraton wyborczy zbliża się do końca. Wybory samorządowe, prezydenckie i wreszcie, te bardzo ważne, parlamentarne, przeplecione nieudanym referendum, będziemy już w niedzielę mieli za sobą. Trzeba zatem stawić się przy urnie, aby potem, z czystym sumieniem, móc oceniać co z tego worka obietnic, które składali liderzy poszczególnych formacji udało się zrealizować. Ważny jest więc sam udział w wyborach bo w nim wyraża się poczucie współodpowiedzialności za sprawy kraju.

Zapraszam na wybory parlamentarne 2015

Jako obywatel i poseł Ziemi Pomorskiej serdecznie zapraszam do udziału w wyborach parlamentarnych, zarządzonych na 25 października (7.00-21.00) 2015 roku. Wiele wskazuje na to, że będą to najważniejsze wybory w Polsce po 1989 roku. Albowiem współdecydować będziemy o proeuropejskim, dynamicznym gospodarczo i tolerancyjnym państwie lub o kolejnej utopii politycznej. W tej ostatniej kwestii doświadczenia z Samoobroną i Ruchem Palikota - są silnym ostrzeżeniem.

Zajączkowska do Sejmu, Kleina do Senatu. PO przedstawiła kandydatów z powiatu...

Alicja Zajączkowska do Sejmu oraz Kazimierz Kleina do Senatu – to oficjalnie zgłoszeni przez Platformę Obywatelską kandydaci z powiatu lęborskiego w zbliżających się wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października. Kandydaci zostali zaprezentowani podczas konferencji prasowej.

Senator Kleina: musimy dotrzeć do młodego pokolenia

Dzisiaj w biurze PO w Słupsku odbyła się konferencja prasowa dotycząca wyników II tury wyborów prezydenckich. Choć w Słupsku urzędujący prezydent zdobył 62,5% głosów to w kraju przegrał z Andrzejem Dudą. Senator Kazimierz Kleina wraz z posłem Zbigniewem Konwińskim analizowali wynik wyborczy.

Chcesz dorobić do pensji czy emerytury? Zostań członkiem komisji wyborczej!

Nadchodzące wybory prezydenckie to także czas w którym można dorobić, pracując w komisji wyborczej. Z takiej formy korzystają najczęściej emeryci oraz studenci. Stawki za pracę w majowych wyborach znacząco zmalały. Poniżej podajemy aktualne stawki za pracę w komisji.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Przedszkolna rewolucja

Automatycznie obliczają frekwencję i opłaty oraz usprawniają komunikację z rodzicami i personelem. Coraz więcej żłobków i przedszkoli korzysta z aplikacji do zarządzania placówką. Jedną...