Wojciech Szczurek

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Wojciech Szczurek':
Dawne sanatorium w Orłowie z nowymi możliwościami
Dawne sanatorium w Orłowie z nowymi możliwościami
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję dotyczącą planowania przestrzennego, dla jednego z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. Teren dawnego sanatorium zachowa swoją dawną funkcję, a dodatkowo będzie tam możliwa działalność hotelowa. – Orłowo to miejsce magiczne, cenione zarówno przez mieszkańców Gdyni, ale i gości, którzy chętnie odwiedzają nasze miasto. Mając na uwadze uwarunkowania dzielnicy, podczas […]
Węzeł Karwiny wiąże Gdynię i Sopot
Węzeł Karwiny wiąże Gdynię i Sopot
Gdynia i Sopot wspólnie zbudują Węzeł Karwiny na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Prezydenci obu miast w środę 5 listopada podpisali porozumienie, którego celem będzie stworzenie transportowego węzła integracyjnego wokół przystanku PKM Gdynia Karwiny oraz zapewnienie jego prawidłowej dostępności komunikacyjnej z terenów Gdyni i Sopotu.
Targowisko próżności
Targowisko próżności
Z dużą uwagą przeczytałem list otwarty prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, , zatytułowany „Brońmy polskich interesów”, a który zamieściła także „GK”. Pan prezydent, którego znam od lat i bardzo szanuję, uderza w wielki dzwon potrzeby obrony naszych krajowych interesów w UE.
Brońmy polskich interesów
Brońmy polskich interesów
Rozpoczyna się kampania do Parlamentu Europejskiego. Przedmiotem debaty publicznej w najbliższych miesiącach będzie miejsce, rola i interesy Polski w Europie. Chciałbym zaapelować do Państwa o wspólną akcję w obronie naszych polskich strategicznych interesów. Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej i to przyniosło nam wiele korzyści, ale także doświadczenie, że coraz częściej stajemy się także przedmiotem brutalnej gry i bezwzględnego narzucania Polsce rozwiązań niekorzystnych dla jej przyszłości.
Wigilia dla 1000 osób u Franciszkanów. To gdyńska tradycja
Wigilia dla 1000 osób u Franciszkanów. To gdyńska tradycja
Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpocznie się gdyńska wieczerza wigilijna. Ojcowie Franciszkanie, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i rzesze wolontariuszy zapraszają serdecznie wszystkie osoby samotne i potrzebujące.
Prezydent Gdyni z wizytą w Rumi
Prezydent Gdyni z wizytą w Rumi
Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni przyjechał na spotkanie z Radnymi Rumi. Po wizycie prezydenta Gdańska, samorządowcy chcieli usłyszeć stanowisko prezydenta Gdyni, który nie chce aby miasto Gdynia należało do stowarzyszenia Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.
Wojciech Szczurek europejczykiem roku
Wojciech Szczurek europejczykiem roku
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał tytuł Europejczyka Roku 2010. Wyróżnienie przyznane przez miesięcznik „Monitor Unii Europejskiej” motywowane było przede wszystkim wybitną umiejętnością prowadzenia dialogu publicznego.