wiosna

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'wiosna':
Wiewiórki już czują wiosnę?
Wiewiórki już czują wiosnę?
Wprawdzie na Pomorze znowu zawitała śnieżna zima, ale i tak czuć już wiosnę w powietrzu. Wiewiórki właśnie rozpoczęły wiosenne harce. Nasza czytelniczka z Gdyni spotkała oswojone zwierzęta na szkolnej wycieczce w... Londynie.
Czas na wiosenne porządki
Czas na wiosenne porządki
Śnieg już całkowicie zginął, dni coraz dłuższe, a za oknem słychać świergot ptaków. Bez wątpienia zbliża się wiosna. Przydomowe ogródki i ogrody działkowe już niebawem będą wymagały uprzątnięcia. Aby ten coroczny obowiązek stał się przyjemnością, wystarczy dobry plan i przemyślana organizacja pracy.
W weekend poczuliśmy wiosnę
W weekend poczuliśmy wiosnę
Pierwszy niemal wiosenny weekend za nami. Delikatny przymrozek zrównoważyły ciepłe promienie słoneczne, które przez trzy ostatnie dni towarzyszyły naszym spacerom. Być może dzięki temu nawet kilka dni w pracy nie nastrajają, aż tak pesymistycznie.
Boją się przymrozków
Boją się przymrozków
W Słupsku wciąż nie obsadzono miejskich parków, zieleńców i ogrodów. Pustką straszy także zegar kwiatowy w parku przy ul. Starzyńskiego. Mieszkańcy się dziwią i narzekają na brak w miejskim pejzażu wiosennych kolorów, natomiast samorząd uspokaja: posadzimy po Zimnej Zośce!
Wiosna w rozkwicie
Wiosna w rozkwicie
Wiosna i budząca się do życia przyroda, to dla większości z nas najpiękniejsza część roku. Warto zatrzymać się na chwilę i dostrzec jej uroki, które powtórzą się dopiero za rok.
Wiosenny Lębork
Wiosenny Lębork
Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku zadbał o wiosenny wygląd ulic. Od 2 tygodni możemy podziwiać różnobarwne bratki zdobiące uliczne gazony i skwery. Wysadzonych zostało 17 tysięcy wiosennych kwiatów. Trawniki czekają na pierwsze koszenie. Miejsca wzdłuż odrestaurowanych murów miejskich przygotowane są pod wysiew trawy.
Wiosenni goście
Wiosenni goście
Wokół nas coraz więcej wiosennych gości, którzy po zimie wrócili na Pomorze. Pierwsze na Kaszubach były żurawie, ale w mioniony weekend spotkać można było już także bociana.
Co z tą wiosną?
Co z tą wiosną?
Z każdym dniem coraz cieplej, ale mimo wszystko póki co pogoda nas nie rozpieszcza. Deszczowe dni rozchmurzają nieco pierwsze zwiastuny wiosny, których wokół nas z każdym dniem coraz więcej. Z utęsknieniem czekamy jednak na prawdziwą eksplozję wiosennych barw.
Przyleciały bociany
Przyleciały bociany
Weekend szykuje się pochmurny, czekają nas też silne wiatry. Ale na przekór pogodzie przyroda budzi się do życia. Wokół nas coraz więcej oznak wiosny. Z różnych miejscowości w naszym regionie docierają także informacje o przylatujących bocianach.
Idzie wiosna!
Idzie wiosna!
Pierwsze cieplejsze dni i pierwsze promienie słońca nastrajają optymistycznie wszystkich tych, którzy z utęsknieniem czekali na koniec mrozów. Jednak jeszcze bardziej cieszą nas pierwsze symptomy rozpoczynającej się wiosny w postaci budzącej się do życia przyrody przebijające się tysiącem kolorów przez szaroburą zimę.