niedziela, 13 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Wesele kurpiowskie

Tag: wesele kurpiowskie

Wesele kurpiowskie w słupskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach serdecznie zapraszają na Wesele kurpiowskie w wykonaniu Zespołu Ludowego Klęcinianki. Inscenizacja zostanie zaprezentowana 25 stycznia o godz. 16.00 w Czytelni Głównej MBP przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku.

Klęcinianki przedstawiły tradycyjne kurpiowskie wesele

Z okazji 40-lecia swojego istnienia, panie z Zespołu Ludowego "Klęcinianki" zorganizowały wystawienie na scenie świetlicy wiejskiej spektaklu „Wesele kurpiowskie”, podczas którego licznie zgromadzona widownia mogła podziwiać tradycyjny kurpiowski obrzęd zaślubin pary młodej charakterystyczny dla tego regionu.

Jedyny kurpiowski zespół ludowy na Pomorzu obchodzi swoje 40-lecie

W październiku kurpiowski zespół z Klęcina (gmina Główczyce) obchodzi 40-lecie swojego istnienia. To doniosłe wydarzenie "Klęcinianki" postanowiły uczcić poprzez wystawienie na scenie spektaklu „Wesele kurpiowskie”, podczas którego zaprezentują tradycyjny kurpiowski obrzęd zaślubin pary młodej charakterystyczny dla tego regionu.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...