Unia Europejska

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Unia Europejska':
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Wiadukt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Niedźwiedniku, Teatr Muzyczny w Gdyni i budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zyskały specjalne podświetlenie. W ten sposób Samorząd Województwa Pomorskiego manifestuje więź naszego regionu z Unią Europejską. Kiedy władze centralne zamierzają zawetować unijny budżet i coraz częściej mówią o możliwości „polexitu”, samorządy w całej Polsce przypominają, jak bardzo nasz kraj […]
Kaszuba Donald Tusk nadal przewodniczącym Rady Europejskiej
Kaszuba Donald Tusk nadal przewodniczącym Rady Europejskiej
Kaszuba Donald Tusk został Przewodniczący Rady Europejskiej na drugą kadencję. Wybrany 27 głosami przy jednym, niestety polskim, sprzeciwie. Gratulujemy tego wielkiego sukcesu, pokazuje on że dobra spokojna praca przynosi efekty.
Polska Służba Celna najlepsza w Unii Europejskiej
Polska Służba Celna najlepsza w Unii Europejskiej
Z informacji Komisji Europejskiej wynika, że w Unii Europejskiej to polscy przedsiębiorcy są najbardziej zadowoleni z elektronicznych usług wdrażanych przez polską Służbę Celną.
Donald Tusk będzie zarabiał nawet pięć razy więcej
Donald Tusk będzie zarabiał nawet pięć razy więcej
Bardziej niż prestiż, jaki gwarantuje objęte przez Donalda Tuska stanowisko, uwagę opinii publicznej przyciągają przede wszystkim astronomiczne kwoty, jakie zarabiać w Brukseli będzie szef polskiego rządu - ponad 104 tys. zł miesięcznie! Do tej pory na fotelu premiera otrzymywał ok. 18 tys. zł.
Europa
Europa
10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. To znakomita rocznica, która pozwoliła nam stać się pełnoprawnym uczestnikiem wspólnoty dzięki której dokonujemy cywilizacyjnego rozwoju, podnosimy poziom naszego życia i mamy zapewnione bezpieczeństwo.
1,7 miliarda euro kluczem do rozwoju Pomorza
1,7 miliarda euro kluczem do rozwoju Pomorza
W nowej perspektywie finansowej UE województwo pomorskie otrzyma największy w historii strumień środków rozwojowych – blisko 1,7 mld euro. 10 października (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo odbędzie się konferencja inauguracyjna konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
W cieniu Afrodyty
W cieniu Afrodyty
Poprzedni komentarz zatytułowałem „Nasze przegrane”. Czas świąt Wielkanocnych skłaniał do wielu refleksji. I jedna z nich krążyła we mnie wokół pytania o NASZE WYGRANE. Oczywiście, że Zmartwychwstanie Chrystusa, oznaczające zwycięstwo życia nad śmiercią, może nastrajać optymistycznie. Także nowy styl posługi, jaki demonstruje papież Franciszek nawiązując do swojego wielkiego patrona, budzi nadzieję. Może w Kościele będzie mniej materializmu, mniej pogoni za mamoną, mniej polityki, mniej hipokryzji, a więcej ewangelicznego autentyzmu, skromności, służby, dialogu i tolerancji. Z tego faktu też powinniśmy, jako społeczność mieniąca się chrześcijańską, czerpać radość.
Latem zjemy świeżego dorsza? UE łagodzi przepisy
Latem zjemy świeżego dorsza? UE łagodzi przepisy
Polscy rybacy w strefie przybrzeżnej będą mogli łowić dorsze także w czasie letniego zakazu połowu. Unia Europejska złagodziła przepisy dotyczące okresu ochronnego dla tych ryb.
Unio, dokąd zmierzasz?
Unio, dokąd zmierzasz?
Unia Europejska otrzymała tegoroczną pokojową Nagrodę Nobla. Na ogół przyznawana jest ona osobie, wybitnej postaci, która przyczyniła się do umocnienia pokoju w świecie. Tego zaszczytu dostąpili m. In. Lech Wałęsa czy Nelson Mandela. Tym razem nagrodzona została Unia Europejska co wywołało trochę dyskusji i wątpliwości. Bo niby jaka zasługa UE dla pokoju? Odpowiedź jest prosta. Od 67 lat mamy w Europie pokój, poza nielicznymi konfliktami lokalnymi, a poszczególne kraje UE, głównie członkowie NATO , angażują się w akcje nakierowane na ograniczenie zagrożeń dla pokoju w różnych regionach świata. Tak to już jest, że proste odpowiedzi wywołują najwięcej wahań.
1500 projektów i 6,5 mld złotych na Pomorzu z unijnej kasy
1500 projektów i 6,5 mld złotych na Pomorzu z unijnej kasy
Za pieniądze z Unii Europejskiej realizowane są na Pomorzu projekty o wartości prawie 6,5 mld zł. Podpisano 1500 umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.