niedziela, 5 grudnia, 2021
Strona główna Tagi Trybunał Konstytucyjny

Tag: Trybunał Konstytucyjny

Serce płacze

Dołączyłem wczoraj wieczorem do całodniowej pikiety zorganizowanej przez tworzący się Komitet Obrony Demokracji (KOD) przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego (TK). Uczyniłem to bez żadnej politycznej kalkulacji, a jedynie z potrzeby serca. Generalnie nie lubię manifestacji czy zadym, ale widocznie sytuacja z jaką mamy do czynienia podpowiedziała mi: trzeba pójść i być solidarnym z ludźmi, którym demokratyczne wartości są bliskie.

Kto na straży Konstytucji RP?

Dzień 3 grudnia 2015 roku przejdzie do historii jak czas naruszania Konstytucji RP. Tego dnia tuż po północy w Pałacu Prezydenckim przyjęto ślubowanie 4 członków Trybunału Konstytucyjnego. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodny z Konstytucją RP wybór 3 członków trybunału dokonany przez poprzedni Sejm. Wieczorem tego dnia Prezydent A. Duda w krótkim orędziu przyznał, iż pozwolił na zmiany ustawowe i personalne w Trybunale Konstytucyjnym, kierując się "wolą nowo wyłonionego Sejmu". I takie polityczne stanowisko musi niepokoić.

Żarty się skończyły

Powyborczy bal skończył się definitywnie dla zwycięzców. Ukonstytuowanie się Sejmu i Senatu oraz powołanie rządu w pierwszym odruchu budziło zainteresowanie, w drugim niepokój, a w trzecim zaczyna budzić przerażenie.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Boże Narodzenie na Kaszubach

Kim są Gwiżdże, czym dekoruje się na Kaszubach choinki i co się tam stawia na świąteczny stół. W  kaszubskim muzeum we Wdzydzach można poznać...