piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Trasa Słowackiego

Tag: Trasa Słowackiego

Gdańsk zyskał tunel pod Martwą Wisłą. Jedyny taki w kraju

To historyczna chwila w dziejach gdańskich inwestycji - największa w Polsce i jedna z największych w Europie, maszyna TBM „Damroka” wydrążyła tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Długość tunelu wynosi 1378 m. Koszt wybudowania IV zadania Trasy Słowackiego wraz z tunelem pod Martwą Wisłą to 885 mln zł.

Trasa Słowackiego w budowie

Prawie 135 mln zł będzie kosztowała budowa 2,2 km odcinka Trasy Słowackiego w Gdańsku. Przedstawiciele miasta i wykonawcy, spółki Budimex SA podpisali umowę na realizację inwestycji. Droga ma być gotowa w grudniu 2012 roku.

Spektakularny tunel przerósł budżet [WIDEO]

Rosną koszty budowy tunelu pod Martwą Wisłą stanowiącego część Trasy Słowackiego. Nawet najtańsza oferta potencjalnego wykonawcy znacznie przekracza budżet przeznaczony na ten cel. Spektakularny odcinek trasy, bedący pierwszym podwodnym tunelem w Polsce, może kosztowac nawet miliard zł.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...