piątek, 3 grudnia, 2021
Strona główna Tagi Tabaka

Tag: tabaka

Chcemë le so zażec, czyli Kaszubi i tabaka

Zażywanie tabaki to jeden z najsłynniejszych kaszubskich zwyczajów. Według szacunków przemysłu tytoniowego używkę tę stosuje ponad 100 tysięcy mieszkańców naszego regionu. O znowu zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy premier Donald Tusk podarował Adamowi Małyszowi kaszubską tabakierę.

Nie zabronili produkcji tabaki, ale stawiają warunek

W nowej dyrektywie tytoniowej przyjętej przez Komisję Europejską nie ma propozycji, by zakazać produkcji tabaki. Kaszubi mogą odetchnąć z ulgą.

Co z tą Unią? Zakaże nam tradycji?

Kaszubi będą być może musieli pożegnać się ze swoją tabaką. Unia Europejska chce do końca roku wprowadzić dyrektywę, która będzie zakazywała produkcji i zażywania tabaki.

Tabaczane Mistrzostwa Polski w Chmielnie

Zażywanie tabaki to jeden z najsłynniejszych kaszubskich zwyczajów. Według szacunków przemysłu tytoniowego używkę tę stosuje ponad 100 tysięcy mieszkańców naszego regionu. W Chmielnie odbyły się w niedzielę Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Kanon atrakcji Pomorza

Opis ponad 200 miejscowości, a także parków narodowych i krajobrazowych regionu  znajdziemy w wydanym właśnie Kanonie Krajoznawczym Województwa Pomorskiego. Wydawnictwo będące zbiorem najważniejszych obiektów...