Skry Ormuzdowe

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Skry Ormuzdowe':
Siedem nowych Skier!
Siedem nowych Skier!
Kolegium Redakcyjne miesięcznika „Pomerania” wraz z zespołem redakcyjnym przyznało tegoroczne Skry Ormuzdowe i wybrało przyszłorocznego stypendystę Stypendium im. Izabelli Trojanowskiej. Skry Ormuzdowe za rok 2016 otrzymają na uroczystej gali w lutym 2017 r.: 1. Bernadeta i Czesław Bieliccy – twórcy Muzeum Kaszubska Zagroda „Bielickowo” w Trzech Rzekach (gm. Przodkowo), w którym można podziwiać przedmioty i […]
Ormuzd sieje na całym Pomorzu…
Ormuzd sieje na całym Pomorzu…
W wypełnionej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku było na ogół uroczyście, momentami wesoło, a cały czas wielokulturowo. Podczas wręczania tegorocznych Skier Ormuzdowych, czyli dorocznych nagród przyznawanych przez redakcję i Kolegium Redakcyjne miesięcznika „Pomerania”, na zmianę brzmiał język kaszubski, polski i gwara kociewska.
Skry Ormuzdowe dla promujących kulturę kaszubską
Skry Ormuzdowe dla promujących kulturę kaszubską
11 lutego 2016 roku o godz. 17.30 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody „Skra Ormuzdowa 2015”.
Wręczą Skry Ormuzdowe 2014
Wręczą Skry Ormuzdowe 2014
19 lutego w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody „Skra Ormuzdowa 2014”.
Skry nam bliskie
Skry nam bliskie
W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku wręczono Skry Ormuzdowe, nagrody redakcji i kolegium redakcyjnego miesięcznika „Pomerania”, jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w środowisku regionalistów kaszubsko-pomorskich.
Skry Ormuzdowe wręczone. Parmieniący wid z Banina
Skry Ormuzdowe wręczone. Parmieniący wid z Banina
Elżbieta Pryczkowska, nauczycielka języka kaszubskiego w Miszewie i gimnazjum w Żukowie, została jedną z laureatek nagrody przyznawanej przez kolegium redakcyjne miesięcznika „Pomerania” o nazwie „Skra Ormuzdowa”. Uroczysta gala odbyła się 26 lutego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.