poniedziałek, 14 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Sejm

Tag: Sejm

Wsparcie dla „frankowiczów”. Jest projekt ustawy

Posłowie z Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy, który ma pomóc kredytobiorcom, którzy zaciągali zobowiązania w obcej walucie.

Sejm powiedział „tak” ustawie o in vitro!

Rządowy projekt ustawy o in vitro został przyjęty przez Sejm. – To wielki sukces polskiej wolności – powiedziała po głosowaniu premier Ewa Kopacz.

Sejm przyjął nowelizację ustawy ws. bezpłatnego podręcznika

Minister edukacji może zlecić opracowanie i wydanie podręcznika szkolnego - taki zapis znalazł się w nowelizacji ustawy o oświacie, którą w piątek przyjął Sejm. Nowe przepisy otwierają drogę MEN do przygotowania bezpłatnych podręczników dla najmłodszych uczniów.

Mieszkanie dla młodych. Sejm przyjął ustawę

Państwo będzie pomagało młodym w zakupie pierwszego mieszkania lub domu tylko z rynku pierwotnego - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm ustawa o pomocy państwa przy kupowaniu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych. Za jej przyjęciem głosowało 258 posłów, przeciw było sześciu, a 176 wstrzymało się od głosu.

Tęczowa flaga powiewa coraz wyżej

Top temat ostatniego tygodnia, czyli legalizacja związków partnerskich. Budzą one wiele kontrowersji zarówno w sejmie, jak i wśród społeczeństwa, nie tylko polskiego.

Kaszubi z Kosakowa u Marszałek Ewy Kopacz

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz spotkała się z członkami zespołu "Kosakowianie" z Kosakowa w powiecie puckim. Chór gościł w Sejmie i Senacie na zaproszenie posła Kazimierza Plocke i senatora Kazimierza Kleiny.

Powstał nowy Kaszubski Zespół Parlamentarny

Dwudziestu parlamentarzystów, w tym premier Donald Tusk tworzy silny kaszubski lobbing. W nowym parlamencie powstał wczoraj Kaszubski Zespół Parlamentarny, który aktywnie działał już w poprzedniej kadencji. Przewodniczącym ponownie został senator Kazimierz Kleina.

Zrzeszenie ma trzynastu parlamentarzystów

Spośród członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego mandaty poselskie uzyskało 9 osób, a mandaty senatorskie 4 osoby. Wkrótce powstanie nowy Kaszubski Zespół Parlamentarny.

Dzisiaj wybieramy posłów i senatorów!

W swoim okręgu wybieramy jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu, stawiając przy wybranym nazwisku krzyżyk. Ważne byśmy wiedzieli, że zmieniono godziny otwarcia lokali wyborczych: czynne są od 7.00 do 21.00.

Dłuższa odsiadka za znęcanie się

W Sejmie uchwalono nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Od teraz za znęcanie się nad zwierzętami obowiązują wyższe kary, zakazano trzymania psów na łańcuchach oraz przycinania ogonów i uszu.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...