sobota, 17 kwietnia, 2021
Strona główna Tagi Samorząd terytorialny

Tag: Samorząd terytorialny

Za dwa miesiące Srebrny Jubileusz Samorządności

Jedynie dwa miesiące dzielą nas od rocznicy 25. lecia odrodzenia samorządu lokalnego w Polsce. Dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się demokratyczne wybory do rad gmin. O powiatach i województwach wtedy nie myślano. Powstały on 9 lat później. Jest naszym obowiązkiem przywołanie do pamięci animatorów naszej samorządności z 1990 roku.

Zaledwie cztery miesiące do Srebrnego Jubileuszu samorządności

Jedynie cztery miesiące dzielą nas do wielkiego jubileusz polskiej demokracji tj. od 25. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. To nie tylko najbardziej udana polska reforma ustrojowa, ale również system władzy publicznej nam najbliższej. Zapraszam do dyskusji na sposobami i możliwościami uhonorowania jubileuszu polskiej samorządności. Nade wszystko należy pamiętać o współtwórcach demokracji lokalne!

Supermocni samorządem terytorialnym

W Europejskim Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku debatowano nad zbliżającą się rocznicą 25-lecia samorządu terytorialnego. Konferencję przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wystąpili na niej eksperci i samorządowcy. Dokonano wstępnego bilansu mijającego okresu, ale sformułowano kilka interesujących wniosków na przyszłość.
2,137FaniLubię
311ObserwującyObserwuj

Czytaj także