piątek, 23 kwietnia, 2021
Strona główna Tagi Rosja

Tag: Rosja

Wstyd

Nie sposób aktualnie komentować spraw społeczno-politycznych bez odniesienia się do sytuacji na Ukrainie. Po euforii Majdanu okupionej śmiercią i ranami wielu, obaleniu Janukowycza, ukonstytuowaniu się nowego rządu, wyjściu na wolność Julii Tymoszenko zaczął się nowy etap biegu zdarzeń. Zaczęła się realna polityka związana z opanowaniem sytuacji gospodarczej i społecznej oraz z ułożeniem stosunków z Rosją.

Tracenie czasu

Wydawało się, że zbliżający się Szczyt Partnerstwa Wschodniego Unii Europejskiej w Wilnie, zaplanowany na 28 i 29 listopada będzie przełomowym dla rozszerzenia jej zasięgu o takie kraje jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Armenia czy Azerbejdżan. Najważniejsza w tej układance jest Ukraina ze względu na jej potencjał ludnościowy, gospodarczy i terytorialny. Przygotowane dokumenty obejmowały m.in. podpisanie umowy o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu. Prawdopodobnie umowę stowarzyszeniową podpisze tylko Mołdawia i Gruzja.

Rosjanie i Niemcy obeszli Polskę – ruszył Nord Stream

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uroczyście uruchomili pierwszą nitkę Gazociągu Północnego (Nord Stream), którym rosyjski gaz popłynął bezpośrednio do Niemiec. Jednym z największych przeciwników tej inwestycji pozostaje Polska.
2,137FaniLubię
311ObserwującyObserwuj

Czytaj także