wtorek, 21 września, 2021
Strona główna Tagi Rodzina

Tag: rodzina

Więzy z drogimi mi Kaszubami

Z wielką powagą i przyjemnością przyjąłem zaproszenie do podjęcia współpracy z Gazetą. Tym większe moje zadowolenie, iż charakter tej Gazety jak i miejsce jej wydawania, nie mówiąc o jej odbiorcach to moje rodzinne strony. Zastanowiłem się, kiedy „zaskoczyłem”, że jestem Kaszubą i co to dla mnie oznacza. Czy wtedy, kiedy z rodzicami jechałem do Babci w Lubaniu, czy do mojej rodziny w Sierakowicach, Sulęczynie, Mojuszu. Wszędzie stykałem się jednak z czymś nieco innym gdyż jako malutkie dziecko (trzy miesięczne) opuściłem moje miejsce urodzenia, czyli Lubań (1 km od Będomina). Z językiem i niektórymi tradycjami stykałem się w domu. Ale nie zastanawiałem się, co to oznacza być Kaszubą.

Pamiętaj o tacie! Dzisiaj Dzień Ojca

Niezastąpiony w rodzinie, na co dzień często niedoceniany. Dzisiaj mamy okazję, aby podziękować mu za to, że po prostu jest.

Zjazd w Luzinie, czyli siła kaszubskiej rodziny

W 90-tą rocznicę ślubu Klary i Antoniego Dampc, w 40 lat po Złotych Godach, potomkowie Klary i Antoniego wraz z rodzinami zjechali do Luzina.W zjeździe wzięło udział prawie 200 osób.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Radosny Zjazd Kaszubów

– Zamanifestujemy w Pucku dumę z naszego dziedzictwa, z dorobku naszych przodków, z naszej tradycji i kultury. Zamanifestujemy w Pucku dumę z bycia Kaszubami,...