rewitalizacja

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'rewitalizacja':
Pomnik Remusa w Kościerzynie
Pomnik Remusa w Kościerzynie
Na kościerskim rynku został odsłonięty pomnik legendarnego Remusa. Autorem rzeźby, która stanęła obok fontanny, jest Tomasz Radziewicz.
Plac Pokoju w Lęborku sondują archeolodzy
Plac Pokoju w Lęborku sondują archeolodzy
Archeolodzy poszukują pamiątek z przeszłości ukrytych pod ziemią w Lęborku. Na Placu Pokoju prowadzone są sondażowe prace archeologiczne, które pomogą im przygotować się do przyszłorocznych badań na całym obszarze centralnego rynku w mieście.
Wielki remont śródmieścia
Wielki remont śródmieścia
Nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa, zieleń, elementy małej architektury oraz stylowe schody – tak będzie już wkrótce wyglądała ulica Wałowa w Wejherowie. Remont tej części miasta jest II etapem rewitalizacji śródmieścia i kosztuje prawie 6 mln zł.
Wielka przebudowa centrum miasta
Wielka przebudowa centrum miasta
Mieszkańcy Łeby doczekali się rewitalizacji najstarszej części miasta. Dzięki unijnej dotacji wkrótce najważniejsza w mieście ulica zmieni się kilkusetmetrowy deptak spacerowy, którego będą mogli zazdrościć łebianom mieszkańcy wielu nadmorskich miast.
Rusza JESSICA
Rusza JESSICA
Rusza unijny program JESSICA, na którym skorzystają pomorskie miasta. Łącznie otrzymają 219 mln zł na rewitalizację. Wczoraj ogłoszony został przetarg, który wyłoni banki dysponujące tymi środkami.
Kłopotliwa rewitalizacja
Kłopotliwa rewitalizacja
Po licznych interwencjach i awanturach władze Pucka chcą rozmawiać z mieszkańcami o utrudnieniach związanych z robotami budowlanymi na rynku i sąsiednich ulicach. W czwartek, 4 listopada w puckim Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie informacyjne.