środa, 23 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Nowy rząd

Tag: nowy rząd

Żarty się skończyły

Powyborczy bal skończył się definitywnie dla zwycięzców. Ukonstytuowanie się Sejmu i Senatu oraz powołanie rządu w pierwszym odruchu budziło zainteresowanie, w drugim niepokój, a w trzecim zaczyna budzić przerażenie.

Skromne wotum zaufania dla rządu B. Szydło

Zapewne dzień 18 listopada 2015 roku nie przejdzie do wielkiej historii Polski. Rządowi premier B. Szydło udzielono skromnego wotum zaufania (236 głosów). Pani premier poza posłami PiS udało się przekonać dodatkowo jednego posła. Expose często przypominało obietnice z kampanii wyborczej. Jak wykazali ekonomiści z opozycji brakuje na nie blisko 50 mld zł. Znamienne, że w tej debacie nikt nie pytał o kompetencje i dotychczasowe dokonania Pani premier. W 1997 roku nie przypadkiem pytano o to premiera prof. J. Buzka. Ale 100 dni, szybko zweryfikują wyborcze obietnic.

Rząd PiS jednoznaczny i społecznie kontrowersyjny

Po raz pierwszy w dziejach naszej demokracji jedna partia polityczna może samodzielnie utworzyć rząd. Wiadomo, że powstawał on w centrali PiS i pod nadzorem prezesa J. Kaczyńskiego. To określa rolę premier Beaty Szydło. Trzej wicepremierzy i wielu ministrów, dowodzi, że z kosztami już nikt się nie liczy. Ministrowie M. Kamiński, A. Macierewicz i Z. Ziobro są wyzwaniem dla opinii publicznej. Duży niepokój budzi nowa minister edukacji A. Zalewska.

Dwóch ministrów z Gdańska w nowym rządzie

Premier Donald Tusk przedstawił właśnie proponowany skład nowego rządu. Znajdą się w nim dwaj politycy z Gdańska - Sławomir Nowak i Tomasz Arabski.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...