poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona główna Tagi Nord Stream

Tag: Nord Stream

Rosjanie i Niemcy obeszli Polskę – ruszył Nord Stream

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uroczyście uruchomili pierwszą nitkę Gazociągu Północnego (Nord Stream), którym rosyjski gaz popłynął bezpośrednio do Niemiec. Jednym z największych przeciwników tej inwestycji pozostaje Polska.

Rybacy wzięli 80 tys. euro

Usteccy rybacy oskarżają swoich kolegów z Władysławowa o działanie na szkodę polskiego rybołówstwa. Podczas negocjacji z firmą Nord Stream dwie tamtejsze organizacje zgodziły się aby rybacy otrzymali osiem razy mniejsze rekompensaty, niż rybacy Skandynawscy. Okazało się, że armatorzy z Władysławowa otrzymali od spółki budującej gazociąg, 80 tys. euro wsparcia.

Groźny gazociąg na Bałtyku

Zagrożenia związane z budową gazociągu Nord Stream na Bałtyku - to temat międzynarodowej konferencji w Szczecinie. Spotkanie ma wyjaśnić sporne kwestie między Polską, a inwestorem. Biorą w nim udział parlamentarzyści, rybacy i samorządowcy.

Rybacy: zbyt niskie odszkodowania za rurociąg

Spółka, która buduje gazociąg na dnie Bałtyku, chce wypłacić polskim rybakom odszkodowania za utrudnienia w połowach - po 4,5 tys. euro każdemu armatorowi. Rybacy...
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Juszki. Tam się odetniesz od świata

Jeśli szukacie miejsca, w którym czas się jakby zatrzymał, a internet słabo działa, wybierzcie się do wsi Juszki w gminie Kościerzyna na terenie Wdzydzkiego...