Nord Stream

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Nord Stream':
Rosjanie i Niemcy obeszli Polskę – ruszył Nord Stream
Rosjanie i Niemcy obeszli Polskę – ruszył Nord Stream
Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uroczyście uruchomili pierwszą nitkę Gazociągu Północnego (Nord Stream), którym rosyjski gaz popłynął bezpośrednio do Niemiec. Jednym z największych przeciwników tej inwestycji pozostaje Polska.
Rybacy wzięli 80 tys. euro
Rybacy wzięli 80 tys. euro
Usteccy rybacy oskarżają swoich kolegów z Władysławowa o działanie na szkodę polskiego rybołówstwa. Podczas negocjacji z firmą Nord Stream dwie tamtejsze organizacje zgodziły się aby rybacy otrzymali osiem razy mniejsze rekompensaty, niż rybacy Skandynawscy. Okazało się, że armatorzy z Władysławowa otrzymali od spółki budującej gazociąg, 80 tys. euro wsparcia.
Groźny gazociąg na Bałtyku
Groźny gazociąg na Bałtyku
Zagrożenia związane z budową gazociągu Nord Stream na Bałtyku - to temat międzynarodowej konferencji w Szczecinie. Spotkanie ma wyjaśnić sporne kwestie między Polską, a inwestorem. Biorą w nim udział parlamentarzyści, rybacy i samorządowcy.
Rybacy: zbyt niskie odszkodowania za rurociąg
Rybacy: zbyt niskie odszkodowania za rurociąg
Spółka, która buduje gazociąg na dnie Bałtyku, chce wypłacić polskim rybakom odszkodowania za utrudnienia w połowach – po 4,5 tys. euro każdemu armatorowi. Rybacy mówią, że to jałmużna w porównaniu z rekompensatami dla Skandynawów . Nord Stream, rosyjsko-niemiecka spółka, która buduje gazociąg na dnie Morza Bałtyckiego, proponuje uprawnionym polskim kutrom odszkodowania za przerwy i utrudnienia […]