poniedziałek, 29 listopada, 2021
Strona główna Tagi Niepełnosprawni

Tag: niepełnosprawni

Sopocka Szokpa Bożonarodzeniowa

Środowiskowy Dom Samopomocy – Ośrodek Adaptacyjny działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje III edycję konkursu plastycznego „Sopocka Szopka Bożonarodzeniowa”.

Niepełnosprawni będą pracować

Nawet kilkaset osób niepełnosprawnych z Pomorza może wkrótce znaleźć pracę w branży turystycznej. Dzięki finansowanym przez Unię Europejską szkoleniom, osoby niepełnosprawne intelektualnie naucza się wielu potrzebnych w turystce zawodów.

Kaszuby bez barier

Kaszuby są dostępne dla niepełnosprawnych, którzy śmiało mogą je zwiedzać. Tak twierdzą i udowadniają to twórcy portalu www.kaszubybezbarier.pl.

W Słupsku instalują infokioski

Przed słupskim ratuszem zainstalowano dwa infokioski - urządzenia zapewniające dwudziestoczterogodzinny dostęp do informacji i usług Urzędu Miejskiego, oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Zgłoszenie wyślą przez SMS

Konferencją prasową zorganizowaną 5 maja w słupskim ratuszu rozpoczęto obchody Miesiąca Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W planie działań na rzecz osób niesłyszących i niemówiących, zawarto uruchomienie systemu powiadamiania Straży Miejskiej o zdarzeniach przez... SMS.

Poznać sny niewidomych

Filip Jacobson, student Gdyńskiej Szkoły Filmowej, poszukuje do swojego nowego projektu niewidomych osób, które chciałyby podzielić się swoimi marzeniami i snami. Ich historie wykorzystane zostaną w filmie dokumentalnym o roboczym tytule "Niewidome sny".

Niepełnosprawni łamią bariery

Do 24 marca trwają zapisy do III Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych w Gdyni "Łamiemy Bariery".
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Gdyńska Dolina Krzemowa kończy 20 lat

Syntezator mowy, kultowe lampy sceniczne, ściany informacyjne z papieru elektronicznego, drony ratujące ludzkie życie czy płetwy, z których korzystają jednostki specjalne na całym świecie!...