niedziela palmowa

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'niedziela palmowa':
Palmy w Kaszubskim Jeruzalem. To już pomorska tradycja
Palmy w Kaszubskim Jeruzalem. To już pomorska tradycja
Obrzędem, który ma w Główczycach już kilkuletnią tradycję, jest organizowana w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc uroczysta procesja ulicami miasteczka obrazująca wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak podkreśla inicjator procesji, ks. Grzegorz Stępniak, prowadzona w ten sposób procesja w Niedzielę Palmową jest wydarzeniem unikalnym w skali regionu słupskiego.
Niedziela Palmowa w Swołowie. Przygotowano wiele atrakcji
Niedziela Palmowa w Swołowie. Przygotowano wiele atrakcji
Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na święto Niedzieli Palmowej. Pokazy i warsztaty pisankarskie, wykonywania kwiatów z bibuły oraz palm pozwolą uchwycić nastrój zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W muzealnej kuchni będzie można spróbować potraw wielkopostnych: żur na zakwasie żytnim, ziemniaki okraszone cebulą i olejem lnianym oraz ślepego śledzia! Unoszące się zapachy swojskiej kiełbasy, domowego chleba, wędlin, żuru, mazurków i bab zachęcą do rozpoczęcia wielkanocnej uczty. Prelekcje oraz pokaz tradycyjnych pieśni obrzędowych wprowadzą w opowieść o tym, jak dawniej świętowano ten wiosenny czas. Jedną z atrakcji będzie I Pomorski Konkurs na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Niedziela Palmowa w Główczycach [ZDJĘCIA]
Niedziela Palmowa w Główczycach [ZDJĘCIA]
Obrzędem, który ma w Główczycach już kilkuletnią tradycję jest organizowana w Niedzielę Palmową uroczysta procesja ulicami miejscowości, obrazująca wjazd Jezusa do Jerozolimy.
Niedziela palmowa
Niedziela palmowa
Niedziela palmowa jest świętem ruchomym obchodzonym siedem dni przed Wielkanocą. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy.