piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Tagi Muzeum słupsk

Tag: muzeum słupsk

Senator Kleina: Powojenne przesiedlenia czekają na swoje upamiętnienie

Senator Kazimierz Kleina w opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita artykule, nawołuje do urzeczywistnienia idei powstania Centrum Osadników, które upamiętniałoby powojenne przesiedlenia ludności. Wskazuje także, że dobrym miejscem dla takiej placówki byłby Słupsk.

Witkacy na ścianach słupskiej herbaciarni

Witkcomania zawitała do Słupska na dobre, najpierw wielkoformatowe działa pojawiły się na szarych blokowiskach miasta, teraz czas przyszedł na ściany słupskiej herbaciarni. Wystawa prezentuje ponad trzydzieści plakatów zaprojektowanych do spektakli teatralnych, ekspozycji obrazów lub fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) dla polskich, włoskich i holenderskich instytucji z lat 1969-1995.

Słupska fotografia muzyczna

20 oryginalnych fotografii barwnych zobaczymy na nowej jubileuszowej wystawie w słupskim Spichlerzu Richtera. Autorem prac o tematyce muzycznej jest Ryszard Nowakowski.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Rekordowe wyniki polskich portów morskich

O 9 procent wzrosła w minionym roku liczba przeładunków trzech portów morskich: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – Świnoujściu. W polskich portach przeładowano łącznie...