środa, 21 kwietnia, 2021
Strona główna Tagi Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

Tag: Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

Płetwonurkowie odnaleźli torpedę w Zatoce Gdańskiej

Płetwonurkowie Morskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoznali na wniosek Urzędu Morskiego w Gdyni leżący na dnie Zatoki Gdańskiej obiekt podwodny. Jest to torpeda, która znajduje się w odległości prawie półtorej mili morskiej na północny wschód od sopockiej przystani jachtowej.

Nietrzeźwy kapitan prowadził przepełniony statek

Funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali rejs nietrzeźwemu kapitanowi, który statkiem z 17 wędkarzami wypłynął w piątek z Władysławowa na sportowy połów ryb. Nie miał na to pozwolenia, a z uwagi na przepełnienie jednostki, dwie osoby ukrył pod pokładem. Straż Graniczna nakazała jednostce wrócić do portu.

Straż Graniczna rozbiła gang fałszerzy dokumentów

Pięcioosobową grupę fałszerzy dokumentów działającą na terenie Trójmiasta zlikwidowali funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko grupie oraz 59 innym osobom uwikłanym w ten proceder. Śledztwo trwało 3 lata.

Nielegalny spirytus i papierosy w Gdyni

Przeszło 90 litrów spirytusu i ponad 3 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości prawie 10 tys. złotych przechwycili 27 września w Gdyni funkcjonariusze Straży Granicznej.
2,137FaniLubię
311ObserwującyObserwuj

Czytaj także