środa, 28 lipca, 2021
Strona główna Tagi Ministerstwo spraw wewnętrznych

Tag: ministerstwo spraw wewnętrznych

MSW: na polskich drogach jest bezpieczniej

Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych, w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej, niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

Od stycznia nowy wzór dowodu osobistego

Od przyszłego roku będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. Nie będzie zawierał już informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.

Sprawdź online, czy Twój paszport jest gotowy do odbioru

Wakacyjne miesiące, to czas, kiedy wzrasta liczba osób, które zgłaszają się do urzędów, by wyrobić nowy paszport. Dzięki stronie www.paszporty.msw.gov.pl szybko sprawdzisz, czy dokument jest już gotowy do odbioru.

Prawie 48 tys. osób skorzystało z nowych przepisów paszportowych

Od 17 stycznia 2013 roku paszport możemy wyrobić u dowolnego wojewody na terenie całego kraju. Nie musimy już jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Protest rybaków w Łebie i Ustce

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego domagają się takiego samego wsparcia jak rybacy morscy. Protestujący znaleźli się w trudnym położeniu w wyniku decyzji organów Unii Europejskiej zakazującej...