środa, 22 września, 2021
Strona główna Tagi Marsz Wolności

Tag: Marsz Wolności

Wielki Marsz Wolności ulicami Warszawy

12 maja 2018 roku w Warszawie odbył się wielki Marsz Wolności. Został zorganizowany głównie przez PO, Nowoczesną i KOD. Wzięło w nim udział wielu (30-50 tys.) Polaków. Wolność-Równość-Demokracja-Praworządność oraz przestrzeganie Konstytucji RP, to główne idee i cele Marszu Wolności. Liderzy Zjednoczonej Opozycji zapowiedzieli koniec rządów PiS w najbliższych 2. latach. Manifestanci przyjęli to z wielkim entuzjazmem.

Wspólna lista

Mimo dolegliwością z krtanią (antybiotyk niestety musiał być włączony) ruszyłem na „Marsz Wolności”.  Samo hasło manifestacji obudziło we mnie wspomnienia z okresu działalności w „Unii Wolności”, która dobrze wpisała się w najnowszą historię naszego kraju.

Marsz Wolności PO i sprzymierzeńców

Marsz Wolności zorganizowany przez PO 6 maja 2017 roku był niezwykle ważny i udany. Nie tylko dlatego, że uczestniczyło w nim blisko 100 tys. Polaków z kilku pokoleń i różnych środowisk. Bardzo wyraziście i przekonująco brzmiały podstawowe postulaty Marszu: referendum w sprawie reformy edukacji, "wolnej Polski europejskiej" i przywrócenia idei dobra wspólnego. Ujęła mnie również ta atmosfera "radości obywatelskiej", nadziei i woli walki o wolność i demokrację aż do końca.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Radosny Zjazd Kaszubów

– Zamanifestujemy w Pucku dumę z naszego dziedzictwa, z dorobku naszych przodków, z naszej tradycji i kultury. Zamanifestujemy w Pucku dumę z bycia Kaszubami,...