wtorek, 7 grudnia, 2021
Strona główna Tagi Marsz 7 maja

Tag: marsz 7 maja

Byłem na wielkiej manifestacji wolności i Polski proeuropejskiej

Jeszcze dobre 2-3 tygodnie temu nie planowałem udziału w marszu wolności i obrony Polski we Wspólnocie Europejskiej. Im jednak było bliżej 7 maja br., to okazywało się, że moje pokolenie (roku 1957) nie może oczekiwać, że w obronie praworządności i Polski proeuropejskiej, stawać będzie jedynie współczesna młodzież. Dlatego podjąłem decyzję i uczestniczyłem w ponad 3. godzinnej manifestacji wśród ok. 200. tysięcy obywateli, i z oddaniem dźwigałem duży transparent. Dałem osobisty wyraz poparcia idei: "Jesteśmy i będziemy w Europie".

Największa demonstracja w wolnej Polsce

W sobotę ulicami Warszawy przeszła manifestacja organizowana przez Platformę Obywatelską, KOD i szereg sił opozycyjnych. Marsz był wyrazem sprzeciwu wobec polityki prowadzonej przez obecny rząd, będącej zaprzeczeniem wieloletniej walki Polaków o przynależność do wspólnoty zachodnich demokracji. Uczestniczyli w nim także mieszkańcy Pomorza.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trójmiasto gotowe na święta

Bajkowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera. Na Targu Węglowym w Gdańsku i na Placu Grunwaldzkim w Gdyni ruszyły tradycyjne świąteczne jarmarki. Do 24...