Lech Wałęsa

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Lech Wałęsa':
Rozmowy o demokracji. Lech Wałęsa przyjedzie do Słupska
Rozmowy o demokracji. Lech Wałęsa przyjedzie do Słupska
Słupski Komitet Obrony Demokracji organizuje spotkanie z byłym Prezydentem RP, Lechem Wałęsą. Rozmowy o demokracji odbędą się 17 sierpnia o godz. 18.30 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Wstęp wolny.
Manifestanci i ludzie gorszego sortu
Manifestanci i ludzie gorszego sortu
Wybierając się w niedzielę (28.02.2016) z Tczewa na manifestację do Gdańska (na Placu Solidarności), jechałem z poczuciem wypełnienia podstawowego obowiązku obywatelskiego. Jak pisał Z. Herbert "trzeba dać świadectwo". Tak świadectwo prawdy i czynu - w obronie demokracji i Lecha Wałęsy. Dwa dni wcześniej (na tzw. 100 dni) premier B. Szydło odmówiła spotkania i rozmowy z uczestnikami planowanych manifestacji. Pomyślałem sobie wtedy, kto tak naprawdę nami rządzi?
My Naród
My Naród
Biorąc udział w sobotniej manifestacji KOD w Warszawie, odbywającej się pod hasłem „MY NARÓD”, w której, jakbyśmy nie liczyli, wzięło udział ok.100 tys. osób, przypomniałem sobie, że tematyka narodu obecna była w moim politycznym myśleniu od dawna. Zajrzałem więc do swojego archiwum w którym znalazłem tekst wystąpienia sprzed, dokładnie, 36 lat (Ojej! Ile to już wody w Wiśle popłynęło), które miałem na jednym z forów na których o polityce na serio dyskutowaliśmy. Tytuł referatu brzmiał: „Być z narodem”. Więc niech żaden z domorosłych polityków spod znaku PiS nie opowiada, iż cieszy się, że KOD-owcy dojrzeli w końcu do mówienia o narodzie, którego rzekomo wcześniej się wstydzili.
Wałęsa: sprawdzę kartka po kartce, nazwisko po nazwisku
Wałęsa: sprawdzę kartka po kartce, nazwisko po nazwisku
- Możecie mnie zabić, ale nie możecie mnie pokonać! - mówił były prezydent o próbie zdyskredytowania go aktami Kiszczaka. - Nigdy nie współpracowałem, nie brałem pieniędzy. Tym, którzy mi nie ufają z niewiedzy, mogę wybaczyć. Ale gorzej z tymi, którzy wiedzą, jak było, i celowo o mnie kłamią.
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Jeżeli uczestniczyło się w przemianach ustrojowych w Polsce i jeżeli nadal interesuje człowieka to co się w kraju dzieje to nie sposób nie odnieść się do kolejnego zamieszania wytworzonego wokół postaci Lecha Wałęsy.
Lech Wałęsa należy do zwycięskiej historii Polski
Lech Wałęsa należy do zwycięskiej historii Polski
Wszystko wskazuje, że za sprawą mediów i IPN będziemy tygodniami rozmawiali o trudniejszym rozdziale w życiorysie L. Wałęsy. Sprawa ta przykrywa m.in. spor o kształt demokracji w Polsce, ustanawiane nowe podatki, zaniechaną kwotę wolną od podatków. W dziejach ojczystych, L. Wałęsa pozostanie symbolem zwycięskiej najnowszej historii Polski, a w świecie najbardziej rozpoznawalną "marką" Polski.
Euromajdan laureatem Nagrody Lecha Wałęsy
Euromajdan laureatem Nagrody Lecha Wałęsy
Laureatem tegorocznej Nagrody Lecha Wałęsy został nieformalny ruch społeczny Euromajdan. Nagroda ma stanowić wyraz solidarności i wsparcia dla demokratycznych i europejskich dążeń całego ukraińskiego narodu.
Wyjaśnienie Brytyjczyków po kontroli Lecha Wałęsy
Wyjaśnienie Brytyjczyków po kontroli Lecha Wałęsy
Jest sta­no­wi­sko władz lon­dyń­skie­go lot­ni­ska He­ath­row w spra­wie kon­tro­li Lecha Wa­łę­sy. Były pre­zy­dent wra­cał z tu­tej­szej pre­mie­ry swo­jej fil­mo­wej bio­gra­fii. Na lot­ni­sku pod­da­no go dro­bia­zgo­wej i - jak twier­dził - upo­ka­rza­ją­cej kon­tro­li.
Lech Wałęsa: zostałem sponiewierany! Wszystko przez kontrolę graniczną
Lech Wałęsa: zostałem sponiewierany! Wszystko przez kontrolę graniczną
"Zostałem sponiewierany na lotnisku i wystawiony przez Ambasadę Polską" – powiedział Lech Wałęsa po wizycie w Londynie. Byłego prezydenta wzburzyła rutynowa kontrola przeprowadzona przez brytyjskie służby graniczne.
Człowiek nadziei
Człowiek nadziei
Lechowi Wałęsie stuka właśnie siedemdziesiątka. To piękny wiek. A jeśli dodatkowo miało się życie tak pełne zdarzeń na miarę historii i dało życie ósemce dorodnych dzieci to tylko gratulować. Najpiękniejszym prezentem jaki mógł otrzymać nasz Jubilat , a o którym wielu może tylko pomarzyć, jest film jaki zrealizował Andrzej Wajda przy pomocy autora scenariusza Janusza Głowackiego i dwójki świetnych aktorów – Agnieszki Grochowskiej (w roli Danuty) i Roberta Więckiewicza (w roli Lecha) – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Niełatwego zadanie podjęli się twórcy filmu. Bo jak opisać na ekranie 20 lat (1970-1990) życia bohatera i jego małżonki na tle tak brzemiennych wydarzeń naszej najnowszej historii, której byli czołowymi postaciami.