Kaszubi na świecie

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Kaszubi na świecie':
Kaszubi w Kanadzie. Otworzyli pierwszy taki skansen
Kaszubi w Kanadzie. Otworzyli pierwszy taki skansen
Historia osadnictwa Kaszubów w Kanadzie sięga roku 1858. Wówczas na pokładzie statku „Agda” w poszukiwaniu lepszego życia wyemigrowali tam mieszkańcy okolic Kościerzyny i Bytowa. Dotarli do Ontario, gdzie założyli pierwsze kaszubskie miejscowości - Barry’s Bay, Roud Lake i Wilno.
Zaczarowana Czarnogóra
Zaczarowana Czarnogóra
Ciągle mało znana Czarnogóra to piękny, malowniczy kraj pełen niespodzianek. Niewielka powierzchnia tego bałkańskiego państwa sprawia, że nawet podczas niedługiego urlopu jesteśmy w stanie poznać wszystkie jego zakątki.
Przyjechał Kaszuba z Winony
Przyjechał Kaszuba z Winony
Ksiądz Paul Breza, kaszubski i polonijny działacz z Winony w USA, gdzie mieszka 5 tys. Kaszubów, gościł w Bytowie i Lęborku. Kraj przodków odwiedził na zaproszenie władz Bytowa, które nadały mu tytuł honorowego obywatela miasta.
Borneo Safari 2010
Borneo Safari 2010
Czteroosobowa solidnie przygotowana ekipa wyruszyła z Kaszub do dalekiej Malezji na rajd w dżungli -Borneo Safari 2010.
Kaszubi w Palenque
Kaszubi w Palenque
Trwa kaszubska wyprawa do Meksyku. Sześć podróżniczek z Gdańska, Gdyni i Słupska przez ponad miesiąc wędruje po meksykańskich bezdrożach w poszukiwaniu śladów Majów...
Po tragedii
Po tragedii
Nowe wiadomości z Holandii: ranny marynarz z Kościerzyny dochodzi do zdrowia. Ciało polskiego inżyniera z Gdyni przetransportowano do Polski - pogrzeb odbędzie się w Żukowie. Ekipom ratunkowym udało się podnieść z dna holownik „Fairplay 22”, który 10 dni temu zatonął w pobliżu Rotterdamu.
Wyprawa do Meksyku
Wyprawa do Meksyku
Kaszubi w Meksyku: grupa podróżniczek z Kaszub zawędrowała do Meksyku. Teraz są w drodze do Palenque - miasta Majów w dżungli....
Ratujemy Rossę
Ratujemy Rossę
Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku wsparła renowację polskiego pomnika na cmentarzu Rossa w Wilnie. Słynna nekropolia na Litwie jest od 250 lat miejscem spoczynku najwybitniejszych Polaków.
Kaszubski burmistrz w Kanadzie
Kaszubski burmistrz w Kanadzie
David Shulist, działacz kaszubski i prezydent Wilno Heritage Society, został burmistrzem Madawaska Valley w prowincji Ontario. To pierwszy kaszubski samorządowiec, który kieruje miastem i gminą w Kanadzie.