wtorek, 27 lipca, 2021
Strona główna Tagi I wojna światowa

Tag: I wojna światowa

Iskierki Pamięci

2 czerwca 2013 roku zorganizowanym przez Fundacje Naji Gochë - spotkaniem modlitewno – patriotycznym na cmentarzu jeńców wojennych z okresu 1. wojny światowej w Czersku – Łukowie zainaugurowano działalność - Pomorsko-Kaszubskiego Zespołu Obywatelskiego Upamiętnienia 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszej Wojny Światowej.

Profesor Cenzor

Jeszcze nie tak dawno o istniejącym w czasie wojny 1914 – 1918 w Bytowie obozie jenieckim wiadomo było niewiele. Dziś obraz jego jest bardziej klarowny, znane są warunki, w jakich jeńcy funkcjonowali, co nieco można powiedzieć o strukturze organizacyjnej; odnaleziona została lista pochowanych na przyobozowym cmentarzu żołnierzy.

Kaszubsko-Pomorski Zespół Obywatelski… w 100 rocznicę 1.wojny światowej

Okazuje się, że Polacy więzieni w obozie jenieckim w Bytowie nie byli jedynie żołnierzami armii carskiej wziętymi do niewoli podczas działań na frontach Wielkiej Wojny. Jak wynika z najnowszych dociekań obok żołnierzy rosyjskich i Francuzów stanowili oni oddzielną grupę narodowościową.

2014 ROK 100 – tej Rocznicy 1. Wojny Światowej

Z okazji przypadającej 100 rocznicy wybuchu 1. wojny światowej zawiązał się na terenie województw pomorskich Obywatelski Zespół ds. upamiętnienia tragizmu i etosu tej wojny.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Protest rybaków w Łebie i Ustce

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego domagają się takiego samego wsparcia jak rybacy morscy. Protestujący znaleźli się w trudnym położeniu w wyniku decyzji organów Unii Europejskiej zakazującej...