wtorek, 27 lipca, 2021
Strona główna Tagi Grupa witkacy cacy cacy

Tag: grupa witkacy cacy cacy

Śniadania z Witkacym. Kulturalne pikniki w Słupsku

„Śniadania z Witkacym” - kulturalne pikniki, które odbędą się od godziny 11.00, 25 lipca pod Basztą Czarownic i 22 sierpnia w Parku Powstańców Warszawskich w Słupsku. Będzie to impreza otwarta, podczas której będzie można w miłej plenerowej atmosferze skosztować dań nawiązujących do twórczości Witkacego i wysłuchać wykładu na temat artysty, który stał się już symbolem Słupska.

Zakończył się 17. Witkacy pod strzechy

Pokazem spektaklu "Gry z Witkacego" Teatru Proscenium w reżyserii Ziuty Zającówny zakończył się tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy". Podczas oficjalnego zakończenia konkursu 20 września w Teatrze Rondo nagrody i wyróżnienia otrzymało kilkunastu uczestników z ponad trzydziestu, którzy zdecydowali się zaprezentować swoje dokonania artystyczne podczas "Witkacego pod strzechy".

Kolejny Witkacy zdobi słupską ścianę

Kolejna wielkoformatowa praca Witkacego zdobi słupską ścianę. Tym razem mieszkańcy miasta mogą podziwiać pracę artysty przy ul. Szarych Szeregów na zabytkowym spichlerzu.

Transekscentrycznie – „Imitacje” w urodziny S.I. Witkiewicza

Podczas dwóch specjalnych wieczorów ekscentrycznych, przygotowanych na uczczenie rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, Teatr Rondo pękał w szwach. Dosłownie, bo bilety na oba pokazy (22 i 23 lutego 2014 r.) rozeszły się na długo przed spektaklem, a publiczność tłumnie wypełniła salę. Przenośnie, gdyż duet reżyserski Miedziewski-Gendig przygotował widowisko na tyle rewolucyjne w swej treści i formule, że mieliśmy do czynienia z prawdziwą bombą teatralną.

Imitacje. Wieczór ekscentryczny w urodziny Witkacego

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza zapraszamy do Teatru Rondo na dwa niezwykłe wieczory ekscentryczne, nawiązujące do twórczości mistrza. 22 i 23 lutego o godz. 19.00 publiczność zobaczy na scenie widowisko tak niezwykłe i nieprzewidywalne, że prawdopodobnie sam Witkacy byłby nim zaskoczony.

Witkacym w ścianę. Akcja społeczna w Słupsku

Od wczoraj słupszczanie mogą podziwiać kolejną wielkoformatową prace autorstwa Witkacego. Tym razem na ścianie bloku przy ulicy Drewnianej pojawiła się Stefania Tuwim. Pojawiła się tam nieprzypadkowo, rok 2013 został ogłoszony rokiem Tuwima.

Witkacy na słupskich blokach

Choć Witkacy ze Słupskiem nie miał nic wspólnego, to właśnie w tym mieście znajduje się największy zbiór prac artysty. Mieszkańcy miasta, szczególnie zainteresowani malarzem postanowili w ciekawy sposób udekorować szare bloki Słupska. Wielkie dzieła artysty pojawiły się na szarych blokowiskach miasta. Na chwilę obecną reprodukcje można podziwiać przy ulicy Frąckowskiego, Mikołajskiej oraz Kilińskiego.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Protest rybaków w Łebie i Ustce

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego domagają się takiego samego wsparcia jak rybacy morscy. Protestujący znaleźli się w trudnym położeniu w wyniku decyzji organów Unii Europejskiej zakazującej...