Elektrownia atomowa

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Elektrownia atomowa':
Co przyniesie atom na Pomorzu?
Co przyniesie atom na Pomorzu?
Ogromny plac budowy zatrudniający tysiące osób, tania i niskoemisyjna energia - takie skojarzenia coraz częściej pojawiają się wśród mieszkańców Pomorza w kontekście elektrowni atomowej. Z pewnością liczymy, że budowa siłowni atomowej na Pomorzu zagwarantuje zmianę krajobrazu energetycznego Polski. Z największego importera energetycznego mamy szansę stać się największym producentem energii i zasilać resztę kraju w energię.
Termin budowy atomówki przesunięty do 2025
Termin budowy atomówki przesunięty do 2025
Elektrownia atomowa w Polsce nie powstanie do 2020 roku. Prawdopodobnie dopiero pięć lat później - przyznała dzisiaj Polska Grupa Energetyczna.
Pomorskie podyskutuje o energetyce
Pomorskie podyskutuje o energetyce
O alternatywnych rodzajach energii, a przede wszystkim o energii atomowej dyskutować będzie forum zrzeszające samorządy i organizacje zainteresowane przyszłością energetyczną Pomorza. Powołana w dniu wczorajszym grupa ma za zadanie stworzyć podstawy i możliwości merytorycznego sporu.
Będzie referendum?
Będzie referendum?
Budowa elektrowni jądrowej w Polsce musi mieć akceptację społeczną, a decyzja może być podjęta poprzez referendum – stwierdził Donald Tusk podczas wizyty w Goleniowie (zachodniopomorskie).
Atomówka i tak powstanie
Atomówka i tak powstanie
Mimo tragicznych wydarzeń w Japonii, polski rząd podtrzymuje plan budowy elektrowni jądrowej. Na czele listy są dwie lokalizacje na Pomorzu– w Żarnowcu w gminie Krokowa oraz w Kopaniu koło Darłowa.
Samoloty, elektrownia i gaz łupkowy
Samoloty, elektrownia i gaz łupkowy
W Polsce ma stacjonować dywizjon amerykańskich samolotów F16 i Hercules. Taką decyzję mają ogłosić w środę w Waszyngtonie prezydenci Polski i USA. Amerykanie są także zainteresowani gazem łupkowym i elektrownią atomową na Pomorzu.