niedziela, 17 października, 2021
Strona główna Tagi Andrzej Duda

Tag: Andrzej Duda

Kilka refleksji o koronawirusie i odłożeniu wyborów

Przed nami kulminacja pandemii koronawirusa. To nie tyle tygodnie, co bardziej w całym cyklu - kilka miesięcy, zanim wyjdziemy z głębokiego stanu zagrożenia. Na co dzień, to dla nas test na samodyscyplinę, wytrwałość w obostrzeniach, i oczywiście troska i wzajemna solidarność, od sąsiedzkiej pomocy - po sprawy rangi publicznej. Trzeba też nazywać rzeczy po imieniu. A prezydent A. Duda niech się określi, co dla niego jest najważniejsze?!

Ściemnianie

Drugą zagraniczną podróż prezydent Andrzej Duda odbył do Wielkiej Brytanii. Tam też spotkał się z grupą najnowszej fali polskich emigrantów i wbrew deklaracjom wyborczym, że będzie zachęcał do powrotu do kraju, powiedział, że Polska nie ma im jeszcze nic do zaoferowania. „Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy (….), czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach” – powiedział.

Refleksje poselskie po wyborze nowego Prezydenta RP

Dla mnie - posła Ziemi Pomorskiej, dzień 6 sierpnia 2015 roku miał szczególny charakter. Albowiem w naszym regionie z pełnym przekonaniem głosowaliśmy na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na Pomorzu prezydent Komorowski wygrał wyraźnie. Naturalnie moja lojalność i konsekwencja idzie w parze z poczuciem obowiązku państwowego i szacunku dla werdyktu wyborców. Dlatego też z właściwą powagą uczestniczyłem w Zgromadzeniu Narodowym. Jednakże niektóre wypowiedzi i nominacje polityczne w Kancelarii Prezydenta, skłaniają do ostrożnościowych refleksji.

Zadowoleni/Niezadowoleni (48,45/ 51,55)

Nikt nie lubi przegrywać. Lecz w polityce jest podobnie jak w sporcie. Są wygrani i przegrani. I nie jest najważniejsze czy jest to jednobramkowa czy pięciobramkowa przewaga. Zwycięzca bierze wszystko.

Wybory prezydenckie 2015: znamy wyniki z ponad połowy okręgów

Państwowa Komisja Wyborcza publikuje kolejne dane spływające z okręgów. Jak do tej pory podliczono głosy z 38 na 51 obwodów do głosowania. Dane z...

W Słupsku wygrał Komorowski. Czarnym koniem wyborów Paweł Kukiz

W Słupsku najwięcej głosów uzyskał urzędujący prezydent, na niego swój głos zdecydowało się oddać prawie 45 % słupszczan. Andrzej Duda otrzymał ok. 26 %. Czarny koń wyborów Paweł Kukiz ok. 19,5 %. Frekwencja nie przekroczyła 50 %. W kraju wygląda to zupełnie inaczej, choć na oficjalne wyniki trzeba poczekać do wtorku.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Przedszkolna rewolucja

Automatycznie obliczają frekwencję i opłaty oraz usprawniają komunikację z rodzicami i personelem. Coraz więcej żłobków i przedszkoli korzysta z aplikacji do zarządzania placówką. Jedną...