Andrzej Duda

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'Andrzej Duda':
Kilka refleksji o koronawirusie i odłożeniu wyborów
Kilka refleksji o koronawirusie i odłożeniu wyborów
Przed nami kulminacja pandemii koronawirusa. To nie tyle tygodnie, co bardziej w całym cyklu - kilka miesięcy, zanim wyjdziemy z głębokiego stanu zagrożenia. Na co dzień, to dla nas test na samodyscyplinę, wytrwałość w obostrzeniach, i oczywiście troska i wzajemna solidarność, od sąsiedzkiej pomocy - po sprawy rangi publicznej. Trzeba też nazywać rzeczy po imieniu. A prezydent A. Duda niech się określi, co dla niego jest najważniejsze?!
Ściemnianie
Ściemnianie
Drugą zagraniczną podróż prezydent Andrzej Duda odbył do Wielkiej Brytanii. Tam też spotkał się z grupą najnowszej fali polskich emigrantów i wbrew deklaracjom wyborczym, że będzie zachęcał do powrotu do kraju, powiedział, że Polska nie ma im jeszcze nic do zaoferowania. „Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy (….), czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach” – powiedział.
Refleksje poselskie po wyborze nowego Prezydenta RP
Refleksje poselskie po wyborze nowego Prezydenta RP
Dla mnie - posła Ziemi Pomorskiej, dzień 6 sierpnia 2015 roku miał szczególny charakter. Albowiem w naszym regionie z pełnym przekonaniem głosowaliśmy na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na Pomorzu prezydent Komorowski wygrał wyraźnie. Naturalnie moja lojalność i konsekwencja idzie w parze z poczuciem obowiązku państwowego i szacunku dla werdyktu wyborców. Dlatego też z właściwą powagą uczestniczyłem w Zgromadzeniu Narodowym. Jednakże niektóre wypowiedzi i nominacje polityczne w Kancelarii Prezydenta, skłaniają do ostrożnościowych refleksji.
Zadowoleni/Niezadowoleni (48,45/ 51,55)
Zadowoleni/Niezadowoleni (48,45/ 51,55)
Nikt nie lubi przegrywać. Lecz w polityce jest podobnie jak w sporcie. Są wygrani i przegrani. I nie jest najważniejsze czy jest to jednobramkowa czy pięciobramkowa przewaga. Zwycięzca bierze wszystko.
Wybory prezydenckie 2015: znamy wyniki z ponad połowy okręgów
Wybory prezydenckie 2015: znamy wyniki z ponad połowy okręgów
Państwowa Komisja Wyborcza publikuje kolejne dane spływające z okręgów. Jak do tej pory podliczono głosy z 38 na 51 obwodów do głosowania. Dane z ponad połowy komisji wyborczych wskazują, że II turę wyborów wygrywa Andrzej Duda z poparciem 51,78 proc. Na Bronisława Komorowskiego swój głos oddało 48,22 proc. Polaków. Frekwencja wyniosła 53,62 proc. Zdecydowaną przewagę […]
W Słupsku wygrał Komorowski. Czarnym koniem wyborów Paweł Kukiz
W Słupsku wygrał Komorowski. Czarnym koniem wyborów Paweł Kukiz
W Słupsku najwięcej głosów uzyskał urzędujący prezydent, na niego swój głos zdecydowało się oddać prawie 45 % słupszczan. Andrzej Duda otrzymał ok. 26 %. Czarny koń wyborów Paweł Kukiz ok. 19,5 %. Frekwencja nie przekroczyła 50 %. W kraju wygląda to zupełnie inaczej, choć na oficjalne wyniki trzeba poczekać do wtorku.
Najnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze