Otwarcie kolejnej Bramy Kaszubskiego Pierścienia

04 kwietnia 2011r. | Drukuj

Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach od kilku dni służy pomocą turystom i mieszkańcom. To kolejna Brama Kaszubskiego Pierścienia w naszym regionie, która powstała ze środków unijnych we współpracy z lokalnym samorządem.

fot. UM Kartuzy

Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach to kolejna inwestycja w ramach programu „Bramy Kaszubskiego Pierścienia”. Powstały ze środków unijnych, we współpracy ze Starostwem Powiatowym obiekt podczas uroczystego otwarcia przekazany został Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, która już od 1993 roku prowadzi punkt Informacji Turystycznej we własnej czytelni.

fot. UM Kartuzy

Kartuski CIT powstał przy starym budynku Cechu Rzemiosł. Wyposażony został w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny.

Centrum będzie pracowało od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 18.00, w soboty i niedziele od 9.00 do 15.00 w sezonie letnim, zaś poza sezonem: od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 15.00

W ramach projektu  „Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji Turystycznej – BRAMY KASZUBSKIEGO PIERŚCIENIA wraz z kampanią promocyjną” Starostwo Powiatowe w Kartuzach współpracuje z 13 partnerami z terenu 5 kaszubskich powiatów: bytowskiego, chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego i lęborskiego.

Całość projektu to koszt ponad 13,5 mln zł z czego łączne dofinansowanie wyniosło ponad 8,5 mln.

fot. UM Kartuzy


Opublikowano w: Kartuzy
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz