Nowe władze „Ziemi Wejherowskiej”

04 kwietnia 2011r. | Drukuj

Stowarzyszenie Turystyczne „Ziemia Wejherowska” ma nowe władze. Podczas dziesiątego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego nowym prezesem został Tomasz Fopke, zaś wiceprezesami Jacek Thiel i Iwona Kochan.

Walne zebranie stowarzyszenia turystycznego odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Uczestniczyli w nim licznie zaproszeni goście, a wśród nich samorządowcy, przedstawiciele przedsiębiorstw turystycznych i organizacji pozarządowych.

fot. UM Wejherowo

W związku z rezygnacją dotychczasowego prezesa Radosława Kamińskiego, funkcję tą powierzono Tomaszowi Fopke. Wiceprezesami zostali Jacek Thiel i Iwona Kochan.

– Naszym głównym celem jest promocja turystyczna powiatu wejherowskiego, zamierzamy kontynuować przyjętą strategię – powiedział Tomasz Fopke, nowy prezes stowarzyszenia. – W tej kadencji tak jak w poprzednich stawiamy na szeroko rozumianą promocję, a więc udział w targach – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Opolu. Zamierzamy wydać dwie publikacji – foldery, które głównie będą poświęcone turystyce wiejskiej.

Podczas spotkania podsumowano działalność stowarzyszenia w ubiegłym roku. Wśród licznych aspektów działalności członkowie stowarzyszenia brali udział w pięciu dużych imprezach targowych w Łodzi, Warszawie, Opolu, Gdańsku i Poznaniu. Wydano liczne ulotki i atlasy w tym m.in. atlas rowerowy „Rowerem na Szlaku Dworów i Pałaców Północnych Kaszub”. – Poprzez udział w różnych targach turystycznych w kraju i za granicą promowane są walory północnych Kaszub, czyli powiatów wejherowskiego i puckiego. – podkreślił wiceprezes Jacek Thiel. – Samo stowarzyszenie opiera swoją działalność na atrakcjach turystycznych całego powiatu wejherowskiego, a Wejherowo ma w nim silną pozycję. W lokalnych organizacjach praca polega na wspólnym promowaniu produktów i atrakcji regionalnych.

 


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Szkoda ze Pan Radosław Kamiński zrezygnował z pełnienia tej funkcji miał ciekawe osiągnięcia ale może nowe Władze będą się starały zobaczymy i poczekamy na wyniki ich pracy Pozdrawiam Agnieszka z Wejherowa

Dodaj komentarz